Yenilik: Yeni Tema ve Yeni Düşünceler

Uzun bir süre sonra tema değişikliğine gitmek zorunda kaldım. Zorunda kaldım diyorum çünkü kullandığım tema artık ihtiyaçlarımı karşılamıyordu ve herkes tarafından kullanılır olmuştu. Değiştirmeyi pek istemedim. Hatta bir kere temayı değiştirdim ve sonra eski haline geri aldım. Ancak ihtiyaçlarımı karşılayan bir tasarıma ihtiyacım olduğundan yenilenme fikrini benimsemem gerektiğini fark ettim.

İlk olarak temayı neden değiştirmek istedim bundan bahsedeyim. Değişikliğin temelinde iki farklı neden bulunuyor. Birincisi geri planda kalan yazıları ön plana çıkarabileceğim bir temaya ihtiyacım vardı. Kısacası standart blog temasından uzaklaşmam gerekiyordu. Bunun için en ideal yapıda olan temayı seçmeliydim. Esneklik, taleplerimi karşılama ve teknik anlamda sıkıntı çıkarmayacak bir tema ile yola devam etmeyi istedim.

İkinci neden ise daha önce kullanmış olduğum temanın artık herkes tarafından kullanılıyor oluşuydu. Kısıtlı düzenleme yapma imkanı, temanın farklı hale büründürülme olasılığın düşük olması ve o temayla ilgili kimsenin fikir sahibi olmadan “birilerini kopyalama” yoluna gitmesi nedeniyle temayı değiştirmek istedim. Kopyalama diyorum çünkü bire bir her şeyi aynı yapma yoluna bile gidenleri gördüm.

Yeni temada çok büyük değişikliklerin olduğunu görmüşsünüzdür. Sadece sağ tarafta yer alan sağ yan kutucuklar değişmedi. Onlar zaten ihtiyaçlarımı karşılıyordu ve sonuç olarak benim işime fazlasıyla yarıyorlardı. Ana sayfada bloklardan oluşan tarz ile farklı kategorilerde yayınlanmış olan yazıları ön plana çıkarabilme şansına sahip oldum.

Daha modern, daha temiz ve daha şık bir tasarım ile sizlere bilgi sunmaya devam edeceğim. Umarım yaptığım yeniliği beğenmiş durumdasınızdır. Bundan sonra Yeni tema ve yeni düşünceler ile karşınızda olacağım.

Tasarımda yapacağım diğer değişiklikler için sizin fikirlerinize ihtiyacım var. Sizce daha başka neler yapabilirim? Neleri ana sayfada görmek istersiniz? Fikirlerinizi yorum yaparak bana hemen ulaştırabilirsiniz.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

 1. Sezai Acima diyor ki:

  Senin farkın paylaşımlarının özgün ve kaliteli şekilde olması. Kopyalayan arkadaşlara istinaden, bir yerleri kopya ederek sadece kopya ettiğiniz kişiyi yüceltir, kendinizi düşürürsünüz. Umarım bu şekilde devam edersin, takipçinim.

 2. Burak Göç diyor ki:

  Bu konuda zamanında ben de sıkıntılar yaşadım ve sırf kopyalanma özelliği yüzünden ihtiyaçlarımı karşılamıyor olmasına karşın blogumda ilk kullandığım temaya geri dönüş yaptım. Şimdi aşama aşama temamı ihtiyaçlarımı karşılayacak şekilde düzenlemeye çalışıyorum 🙂 Yeni teman bence eskisine oranla daha bir hoş olmuş ben beğendim.

 3. s_yazilimci diyor ki:

  Yeni temanız hayırlı olsun, önceki temanız da görsel olarak başarılı olmasına rağmen kategori listelenmiş olan sol kısım pek hoşuma gitmiyordu doğrusu. Yeni temanız hem sizin yukarıda yazdıklarınız için çok uygun.

  Gördüğüm bir sıkıntıyı da yazayım: Tarayıcıda büyütme yaptığım zaman “yukarı çık” butonu yazıların, görsellerin sağ tarafını kapatıyor. Onun için bir çözüm bulursanız daha iyi olacağını düşünüyorum. Kolay gelsin.

 4. Rasim diyor ki:

  Merhaba Timur Hocam, sitenizin teması ne olursa olsun içeriği için takip edenlerdenim. Ancak temaya gelirsek, şimdiki temanız sitebar ve header bakımından oldukça şık ve hepsi okunur, düzenli şekilde yer almış. Ancak şu konuyu eleştirmeden yapamıcam. İçeriklerdeki Yazı Fontunuz çok küçük ve 1920×1600 pixel ekrandan okumaya kaldığımda çok aşırı göz yormaya başlıyor. Yorum ve içerik fontlarıyla oynamayı düşünürseniz sevinirim 🙂

 5. Muhammed diyor ki:

  Merhaba,
  Yeni temanızı çok beğendim, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Fakat sadece webmaster ve internet ile ilgili konular dışında da yazılar yazmanızı tavsiye ederim.

 6. Ramiz TAYFUR diyor ki:

  Timur yeni teman hayırlı olsun öncelikle. Blogunda sorun teşkil edecek tek şey yazılarının kategorize bir şekilde anasayfa’da görünmemesiydi o sorunuda ortadan kaldırmışsın. Bunun dışında gayet verimli bir blog görüntüsü çiziyor. Bundan sonra ki süreçte daha bol içerikler ile blogumunu renklendirsen şahane olur. Başarılar dilerim.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.