WordPress 4.7 – Yenilikler

WordPress 4.7, 6 Aralık’ta resmi çıkışını yapmış olacak. Şimdilik beta versiyonuyla kullanıcıların karşısına çıkan yeni versiyon birçok farklı yeniliği beraberinde getiriyor. Bu yenilikler hakkında bilgilere detaylı bir biçimde aşağıdan erişebilirsiniz. Dilerseniz WordPress Beta Tester eklentisini indirerek beta sürecine dahil olabilirsiniz.

wordpress-dort-nokta-yedi-yenilikleri

✔ Twenty Seventeen – WordPress’in yeni teması görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Yeni öne çıkarılmış görseller, video başlıkları ve animasyonlar ile farklı bir yapıda olacak yeni tema aynı zamanda firma sitelerinde kullanılabilecek uyumlulukta olacak. Temayı kişisel tercihlerinize göre düzenleyebileceksiniz. 2017 yılında WordPress, Twenty Seventeen temasıyla kullanıcıları memnun etmeye çalışacak.

✔ Video Başlıkları – Video başlıklar videoları ön plana çıkartmak için en iyi çözümlerden birisidir. WordPress yeni temasıyla bu özelliği de gün yüzüne çıkartmış olacak. Artık videolarınızı daha kolay beğendirmeyi başarabileceksiniz.

✔ Tek Tıkla Hazır Site – Tema bulma ve tema yükleme ile onları düzenlemek artık çok daha kolay olacak. WordPress 4.7 sürümüyle işinizi kolaylaştırma yolunda size ihtiyaç duyduğunuz işlevselliği sunacak. Yeni bir siteyi yayına hazırlamak eskisinden çok daha kolay olacak.

 CSS Değişikliklerine Ön İzleme – Temada veya bir eklentide değişiklik yaptığınızda onun nasıl gözüktüğünü mü merak ediyorsunuz? Artık bunu değişiklikleri ön izleyerek gerçekleştirebileceksiniz. Özel CSS oldukça güçlü bir araç olacak ve artık tema düzenleyicisine ihtiyaç duymayacaksınız.

✔ Kullanıcı Admin Dili – Siteniz tek bir dilde yayın yapıyor olabilir ama artık kullanıcılar panelde kendi tercih ettikleri dilde gezinti yapabilecek. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar profilleri üzerinden dil düzenlemesi yapabilecekler.

✔ PDF Thumbnail Ön İzleme – Artık yüklediğiniz PDF dosyaları Thumbnail oluşturacak ve böylece yüklediğiniz benzer dosyalar arasındaki farklılığı daha kolay fark edebileceksiniz.

WordPress 4.7 aynı zamanda geliştiriciler için gelecek önemli değişiklikleri içerecek.

✔ REST API İçerik Sonlanma Noktaları – Geliştirici olarak tek bir şeyi test etmek üzereyseniz bunu test edin. Bu özellik eklentiler, temalar ve yönetici paneli özellikleri geliştirmek isteyenler için kullanışlı olacak. ( #38373 )

✔ WP_Hook – Kodunuzu test etme vakti geldi. Yapılan eylemlerin ve filtrelerin arkasındaki kod revize edildi.

✔ Özel Toplu İşlemler – Özel toplu işlemlerde işlevsel düzenlemeler yapıldı.

✔ register_setting() ile Settings Registration API geliştirildi.

Tema geliştiricilerine özel yazı türü şablonları getirildi ve aynı zamanda yine tema geliştiriciler için yenilikler yapıldı.

İlerleyen günlerde geliştirici notlarıyla bu liste çok daha farklı değişikliklerle dolup taşabilir. Bu gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğim.

İngilizce Kaynakhttps://wordpress.org/news/2016/10/wordpress-4-7-beta-1/

Yazar hakkında

Timur Demir
Timur Demir 386 içerik

23 Yaşında Muğla doğumlu olan yazar, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Mühendisliği son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisidir.

Yazara ait tüm içerikler →

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Wordpress 3 Yorum

WordPress Sitenizi Hızlandıracak En İyi CDN Servisleri

Sitenizi hızlandırma konusunda yeterince kararlıysanız görselleri küçültmek veya önbellekleme eklentisi kullanmak dışında yapabileceğiniz başka şeylerin olduğunu bilmelisiniz. Artık bir CDN kullanma vaktiniz gelmiş demektir. Fakat bunun için hangi CDN servisinin

Wordpress 6 Yorum

WordPress Admin Panel Hızlandırma

WordPress admin panelinin gereğinden yavaş olduğunu mu hissediyorsunuz? Bunun nedeni pek çok farklı sorun olabilir. Kontrol etmeden ve gerekli testleri yapmadan sorunun ne olduğunu bulamazsınız. Bu yazımda sorunun ne olduğunu

Wordpress 1 Yorum

Sıralama Kaybetmeden Blogger’dan WordPress’e Geçiş Yapma

Blog yazarlığına başlangıç için Blogger çok özel bir servistir. Kontrol ve kişiselleştirme konusunda kullanıcısına çok az imkan tanıyan Blogger zaman içerisinde kendisini geliştiren blog yazarlarına yeterli gelmediği için yazarlar alternatif

6 Yorum

 1. Gökhan
  Ekim 28, 19:20 Yanıtla

  WordPress her geçen gün kendini geliştiriyor fakat blogspotta hiç bir güncelleme dahi yapılmıyor. O yüzden bende yeni açtığım sitemi wordpress ile açtım bakalım nasıl olacak. Peki resmi sürümü çıkınca bizim bir şey yapmamıza gerek var mı? yani güncelleme otomatik olarak yapılıyor mu? wordpresste yeniyim kusura bakmayın lütfen. Bilmediğim için soruyorum.
  Teşekkür ederim bilgilendirme için.

  • Timur Demir
   Ekim 28, 22:23 Yanıtla

   Merhaba Gökhan,

   Güncelleme geldiği zaman panelde bir güncelleme bildirimi alacaksın. Bir tıkla güncellemeyi yapabilirsin.

 2. Yalçın Güler
  Ekim 28, 22:01 Yanıtla

  REST API ve WP_Hook bu ikisini özellikle merak ediyorum. İnşallah güzel bir şey olur.

  • Timur Demir
   Ekim 28, 22:26 Yanıtla

   Merhaba Yalçın,

   WordPress bizi hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmadı. Umuyorum ki bu güncellemede de bizi güzel şeyler bekliyor.

Bir Yorum Bırakın