Ücretsiz Online Resim Düzenleme Siteleri

Blog yazarları için resim düzenleme işi bazen çok zor hallere bürünebiliyor. Çoğu zaman düzenleme işini yapmak için ücretsiz, kolay ve kullanabilir araçlar arıyorum. Bugün sizlere bu bağlamda kullandığım ücretsiz online resim düzenleme siteleri neler onları tanıtacağım.

Ziyaretçilerin dikkatini çekebilmek için blog adresinize resimler eklemek önemli bir unsurdur. Resimler okuyucularınıza ulaştırdığınız bilgiler hakkında açık ipuçları verirler. Rehberlere resim eklemeniz halinde onların rehberi anlayabilmesini sağlarsınız. Blog yazısını geliştirmeye ek olarak düzgün bir biçimde düzenlenen resimler blog adresinize trafik çekmek konusunda size yardımcı olabilir.

Bir blog yazısına resim eklemek istersem genellikle resmi bulmak için Flickr’ı kullanırım. Yazı bir rehberse kendi oluşturduğum resimleri kullanmaya özen gösteririm. Kendi oluşturduğum görseller çok profesyonel olmuyor ama özgünlük açısından baktığımız zaman olumlu durum.

Yazılarınız için görsel bulmakta zorlanıyorsanız ücretsiz görsel sitelerini detaylı anlattığım aşağıdaki linklerini verdiğim yazıları inceleyebilirsiniz. İşinize fazlasıyla yarayacak ücretsiz görsel sunan platformları anlattım.

Ufak Bir Liste: Ücretsiz Online Resim Düzenleme Siteleri

Pixlr:

Pixlr en sık kullanılan online resim düzenleme araçlarından bir tanesidir ve bununla birlikte kullanıcı dostu bir uygulaması vardır. Pixlr düzenleyicisini kullanmak için üye olmanıza gerek yoktur ve bilgisayarınızdan dosya yükleyebilir, bir URL adresinden dosya ekleyebilir veya yeni bir tane oluşturabilirsiniz. Photoshop kullanmayı seviyorsanız Pixlr’ı da seversiniz çünkü arayüzü ve özellikleri neredeyse aynıdır.

http://apps.pixlr.com/express/

FotoFlexer:

FotoFlexer, sabit diskten resim eklemeye veya sabit diske resim eklemeye fırsat tanıdığı gibi aynı zamanda sosyal ağlardan resim eklemenize olanak tanır. Bu servis resmi düzenleyebilmek için tüm temel seçenekleri size sunar. Buna ek olarak resimlerinizi iyileştirebilmek için size dekorasyon araçları sunar. Ayrıca animasyon ve web kamerası gibi farklı özellikleri de vardır.

http://apps.pixlr.com/express/

Lunapic:

Lunapic tüm temel düzenleme araçlarını ve animasyon seçeneklerini sunmaktadır. Bilgisayarınızdan resim yükleyebilir veya Facebook gibi sitelerden resim ekleyebilirsiniz. Hatta Lunapic, kolaj ve karmaşık resimlere de izin vermektedir. Lunapic çok kullanışlı özelliklere sahip olmasına rağmen reklamları ve tasarımı rahatsızlık verici olabiliyor. Bu unsurları pek umursayan birisi değilseniz Lunapic’i deneyebilirsiniz.

http://www170.lunapic.com/editor/

iPiccy:

Daha önce Picnik’i kullanmışsanız iPiccy’i de kullanmayı seversiniz. iPiccy, Picnik’e bir alternatiftir. Bilgisayarınızdan, Flickr üzerinden, URL adresinden, web kamerasından resimler ekleyebilir veya yeni bir tane oluşturabilirsiniz. Kolaj türü resimler oluşturmak istiyorsanız iPiccy işinize yarayacaktır. Katmanlama ve ufak düzenlemeler için idealdir. Fotoğraf düzenleme konusunda uzman olmasanız bile iPiccy’i kullanabilirsiniz.

http://ipiccy.com/

Online Image Editor:

Resimler üzerinde basit düzenlemeler yapmak istiyorsanız Online Image Editor’ü deneyebilirsiniz. Bu servis size kesme, yeniden boyutlandırma, kenarlar ekleme gibi basit özellikleri sunmaktadır. Aynı zamanda kendi GIF dosyalarınızı oluşturabilir ve resimlerinize farklı animasyonlar ekleyebilirsiniz. Diğer tüm servisler gibi bu servis de bilgisayarınızdan resim yüklemenize veya web üzerinden resim eklemenize izin vermektedir.

http://www.online-image-editor.com/

Resimleri kesmek, kırpmak veya profesyonel olarak düzenlemek istiyorsanız bu araçlar işinize yarayacaktır. Bu araçlar kullanıcı dostudur, hızlıdır ve kolaydır. Blog adresinize yaratıcı ve etkileyici resimler eklemek istiyorsanız bu resim düzenleyicileri kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sizler resimleri düzenlemek konusunda hangi araçları kullanıyorsunuz? Bu siteleri kullanışlı bulduysanız, bu yazıyı sosyal ağ hesaplarınızda paylaşın.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

  1. Ayhan diyor ki:

    Pixlr’ı tek geçerim. Özellikle kolaj fotolar için çok pratik seçenekler sunuyor. Resim boyutu küçültmek için de ayrıca kullanıyorum. Resim efektleri, arka plan ve eğlenceli montajlar için funny.pho.to sitesini de tavsiye ederim.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.