19 Yorum

 1. Metin Bıyık dedi ki:

  Kaynaklar gerçekten elle tutulur. Cebinden para çıkmadan logo sahibi olmak isteyenler ihtiyaçlarını gidebilirler. Bende bir deneyeyim bakalım neler çıkıyor benim için 😉

 2. Ahmet Cem dedi ki:

  logoya benim gibi para vermek istemeyen arkadaşlar için ideal fakat bir süre sonra kaliteli logo gerekiyor. orası da ayrı bir durum.

  1. Timur Demir dedi ki:

   Haklısınız Ahmet Bey. Daha ciddi ve kurumsal projelerde buradaki logolar insanı tatmin etmeyeceğini düşünüyorum. Ancak ilk aşama için kullanışlı siteler.

 3. Ferhat dedi ki:

  Site yeni açıldığında logoyla uğraşmaya vakit kalmıyor, Teması, eklentisi, ayarları, Türkçeleştirilmesi vb. sebeplerden dolayı. İşbu sebepler yüzünden 1-2 günlüğüne de olsa logo ihtiyacını bu tarz sitelerden karşılıyoruz doğrudur. Ne kadar doğru tartışılır fakat, Google’a da site ile alakalı bir kaç harf yazılıp görseller kısmından herhangi logo bulup koymuşluğum vardır. (Utanma smileyi :p)

 4. Şahin Akdoğan dedi ki:

  Timur hocam merhaba, yazı için teşekkürler. Fakat buradaki 5adet logo tasarım sitesi tasarımdandan para almıyorlar. Tasarımı tamamlayıp iş indirme aşamasına gelince hemen kredi kartı ile ödeme sayfasına yönlendiriyorlar. Üstelik 60 usd istiyor bir tanesi yani 180,00 TL. Bu parayı bunların uyduruk tasarımlarına vereceğime kaliteli bir ajansa gidip 150,00 TL ye üstelik profesyonel tasarımcılara logo yaptırabilirsiniz. Tam 2 saat zaman kaybettim bu 5 siteyi tek tek deneyeceğim diye. Sinirlerim bozuldu valla.

  1. Timur Demir dedi ki:

   Şahin Bey merhaba. Yazımın başında zaten dediğiniz noktaları belirttim. Özel bir projesi olan birisi gidip burada logo yapmaz. Ben paravan bloglarımda, adsense için hazırladığım bloglarda kullanıyorum. Hepsi de ücretli değil zaten onları da belirttim. Birçok tanıdığım kişi de bu sitelerin bir kısmını kullanmakta. Hangisini kullanıp kullanmamak da size kalmış bir durum.

 5. Ali Yaman dedi ki:

  Hepsini denicem çok teşekkürler 🙂

 6. Şafak dedi ki:

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Ücretsiz bir logo tasarımı yaptırmak isteyen kişiler için harika 🙂

  1. Timur Demir dedi ki:

   Teşekkür Şafak Bey. Sizi bionluk’tan mı tanıyorum ben 🙂

 7. Erkan Oruç dedi ki:

  Gerçekten güzel bir araştırma olmuş. Elinize sağlık.

 8. Serdar dedi ki:

  Benim kendi halinde tamamen şahsi düşünce ve deneyimlerimi yazdığım bir bloğum olduğu için basit ve sade bir logo nasıl yapabilirim diye araştırdım. Logo olarak kullanabileceğiniz çok güzel fontlar var. Bunları bilgisayarınıza indirip ücretsiz Gimp programıyla kolayca logo oluşturabiliyorsunuz. Senin yazıda tanıttığın siteler kadar pratik olmasa da işimi gördü. Görmek isterseniz: http://1.bp.blogspot.com/-RYq2aKRT4Lo/VugAzfkFbAI/AAAAAAAAABY/BzwjB0MirlEEJiFtddGmXX_2QmKIa8uKw/s1600-r/logo.png

 9. Sosyal Blog dedi ki:

  Kaliteli bir blog başlangıcı için mutlaka logo hazırlanmalı ve göze hoş gelen logonun bizim kullanıcılar gözündeki yüzümüz olacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle ücretsiz logo yapabileceğiniz siteler sayesinde güçlü başlangıçlar yapabilirsiniz.

 10. Gürkan dedi ki:

  Teşekkürler. Gerçekten faydalı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık.

  1. Timur Demir dedi ki:

   Merhaba Gürkan,
   Faydalı olabildiysem ne mutlu. Düşünceni benimle paylaştığın için teşekkürler.

 11. Sezer Güven dedi ki:

  Sitelerin yapım aşamalarında önemli bir faktörü en azından yükümüzü hafifletebilecek bu araçları paylaştığınız için teşekkürler.

 12. Onur dedi ki:

  Bana göre logolarımızı kendimiz tasarlamaya çalışmalıyız. Adobe ürünlerini kullanarak ortaya çok güzel şeyler çıkarabiliriz yazı için teşekkürler.

 13. Kişisel Blog dedi ki:

  Çoğu ücretli duruma gelmiş. Aslında içinde gerçekten kaliteli siteler var ama ücret istiyorlar son aşamada. Yine de güzel yazı olmuş. Teşekkürler.

 14. Ertuğrul dedi ki:

  Emeğinize sağlık

  1. Timur Demir dedi ki:

   Teşekkür ederim.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.