Telif Problemi Olmayan Atıf Gerektiren Ücretsiz Görsel Siteleri


Ücretsiz Görsel Siteleri

Burada yer alan sitelerdeki fotoğrafları kullanabilirsiniz ancak hepsi Creative Commons Attribution (BY) lisansı altındadır. Resimleri kullanmak istiyorsanız ilgili atıfları yapmak zorundasınızdır.

Buradaki resimleri sitenizde, blog adresinizde ve sosyal medya hesabınızda kullanabilirsiniz ancak gerekli atıfları yapmak zorundasınız..

Im Creator

Ticari kullanım için uygun ücretsiz bir kaynak. Site resimleri bulmak için size arama fonksiyonu sunmaktadır. Resimler Flickr’da saklanmaktadır ve her resmin farklı Creative Commons lisansları bulunmaktadır.

http://www.imcreator.com/free/

Fotogrph

Bu site doğa ile ilgili mükemmel resimlere sahiptir ancak en kullanışlı yanı oldukça iyi arka plan resimleri sunmasıdır.

http://fotogrph.com/

Car Pictures

Sitenin dizaynı sizi yanıltmasın. Eğer araba resimleri arıyorsanız burası mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yerdir. Arama fonksiyonu sayesinde kullanımı da kolaydır.
http://carpictures.cc/

Animal Photos

Burası pek estetik durmayan bir sitedir ancak hayvanlar hakkında resimler arıyorsanız bu siteyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

http://animalphotos.info/

Stock Media

Stock Media telif problemi olmayan resimler bulmak için kullanışlı bir sitedir. Herhangi bir nesne hakkında resim arıyorsanız bu siteye göz atabilirsiniz.

http://stockmedia.cc/

Superfamous

Superfamous, Folkert Gorter’in yönetti bir yerdir. Bu site ilginç ve rahatlatıcı doğa manzaralarına ait resimlerle doludur.

http://superfamous.com/

Magdeleine

Magdeliene aslında kullanımı ücretsiz resimlerle doludur ancak bazı resimleri kullanabilmek için gerekli atıfların yapılması gerekir. Burada yer alan resimlerin kalitesi standartların üstündedir.

http://magdeleine.co/license/attribution-required/

Lock And Stock Photos

Birbirinden güzel ve ilginç resimler bulunur. Etiket sistemi sayesinde ilgili konu hakkında resimleri bulabilmek oldukça kolaydır.

http://lockandstockphotos.com/

Photo Everywhere

Yaklaşık olarak 3.000 seyahat fotoğrafı coğrafi bölgelere göre sınıflandırılmıştır. Bir yer hakkında telif problemi bulunmayan resim arıyorsanız burayı ziyaret etmelisiniz.

http://photoeverywhere.co.uk/

Big Foto

Amatör fotoğrafçıların katkı sağladığı geniş kapsamlı sitedir. Resimlerin kalitesi diğerlerine göre fazla iyi olmayabilir ancak bulabileceğiniz çok farklı fotoğraflarla karşılaşabilirsiniz.

http://www.bigfoto.com/

Creativity 103

Creativity 103 ilginç arka planlardan ve tasarım fikirlerinden oluşan bir sitedir.

http://creativity103.com/

Atıf gerektirmeyen siteleri, Ticari Kullanım İçin Telif Problemi Olmayan Ücretsiz Resim Siteleri başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

  1. Ahmet diyor ki:

    Merhaba arkadaslar ben ahmet bu siteyi cok sevdim elinize gozunuze saglik benim bir sorum vardi ben youtube kanalima dugunle ilgili fotograflar veren telif hakki olmayan bir site sorucaktim yardimci olutsaniz sevinirim.hazirlayacagim kanal Dugun akademisi dugunle ilgili resimle birlikte pratik bilgiler vermeyi dusunuyorum

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.