Tarihte İlk Kez Mobil İnternet Kullanımı Masaüstünü Geçti

Dün sabah StatCounter’ın basın toplantısında açıkladığı sonuçlara göre tarihte ilk kez mobil ve tabletteki internet kullanımı masaüstü internet kullanımını geçti.

2016 Ekim ayındaki internet kullanımının %51,3’ü mobil ve tablet cihazlar tarafından oluşturulurken bunun %48,7’lik kısmı ise masaüstü cihazlarca oluşturuldu. Bu istatistik ışığında görüyoruz ki internet tarihi boyunca masaüstü internet kullanımı ilk kez mobil internet kullanımı tarafından alt edildi. Bu eğilim devam edip etmeyeceği kimse tarafından bilinmiyor ancak tatil sezonunda mobil ağ kullanımı tüm dünyada muazzam derecede artış gösterdi.

mobil-internet-kullanimi

StatCounter’ın Yönetim Kurulu Başkanı Aodhan Cullen, SEO uzmanlarının ve reklamcılarının yıllardır söylediği şeyi bir kez daha tekrar etti – daha fazla iş ve ticaret için mobil her zaman öncelikli olmalı.

“Özellikle de küçük işletmeler için bu bir uyarı olmalı, serbest tüccarlar ve profesyoneller web sitelerini mobile uyumlu hale getirmelidir. Birçok sitede durumun böyle olmadığını görüyoruz.”

Dünyanın farklı noktalarına baktığımızda, Birleşik Devletler ya da Birleşik Krallık gibi istatistiksel olarak nispeten eski ve büyük olan pazarların hala temel olarak masaüstü bilgisayarları kullanmakta olduğunu görüyoruz. Diğer tarafta da tüm internet kullanımının %75’ini mobil cihazların oluşturduğu Hindistan gibi ülkeler görüyoruz.

Bu yazının kaynağı searchenginejournal.com ‘dur

Yazar hakkında

Timur Demir
Timur Demir 380 içerik

23 Yaşında Muğla doğumlu olan yazar, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Mühendisliği son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisidir.

Yazara ait tüm içerikler →

İlginizi Çekebilecek Yazılar

SEO Haberleri 0 Yorum

Google’ın Yeni Gerçeklik Kontrollü Etiketleme Sistemi

Google Haberler’e eklenen yeni “Gerçeklik Kontrollü” etiketi ile Google, araştırmacıların en güvenilir yazılara ulaşmasını daha kolay bir hale getiriyor. Google Haberler’de var olan Derinlemesine, Görüş, Vikipedia, Yerel Kaynak, Bol Alıntılı

SEO Haberleri 0 Yorum

Google, Arama Dizinini Ayırıyor, Artık Mobil, Masaüstünden Daha Öncelikli

Önümüzdeki aylarda meydana gelecek değişiklikle Google, arama sonuçlarını gösteren dizini mobil ve masaüstü olmak üzere ikiye ayırıyor. Ayırma işleminden sonra Google dizini hızla güncellenen mobil sürüme ve nispeten daha az sıklıkla

SEO Haberleri 1 Yorum

2017’de İnternet Kullanımının %75’ini Mobil Cihazlar Oluşturacak

Reuter tarafından yayımlanan bir rapor sonucuna göre 2017’de internet kullanımının %75’i mobil cihazlar tarafından oluşturulacak. Medya satın alma ajansı Zenith’in verilerine göre de bu rakamın çok az altında bir rakamdan

0 Yorum

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış!

Bu içeriğe ilk yorum yapan sen ol!