Sosyal Medya Rakamlarına Takıntılı Mısınız?

Blog yazarı olarak sosyal medyada aktif olmanız gerektiği artık göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. Mutlaka bir şekilde sosyal medyada aktif olmayı başarmalısınız. Bu aktiflik durumu sizin hedef kitleniz ile daha fazla etkileşim kurmanız anlamına gelmektedir. Bu etkileşimin bir getirisi olarak ise blog adresinizin abone sayısında artış gözükebilir veya blog adresiniz daha fazla sadık okuyucu kazanabilir.

Blog Yazarlarının Twitter’dan Faydalanabileceği Yöntemler

Twitter gün geçtikçe büyümeyi sürdüren bir mikro bloglama adresidir. Blog yazarı olarak amacınız sitenize trafik sağlamak ve marka bilinirliğini arttırmak ise Twitter faydalanabileceğiniz en önemli yerlerden birisidir. Bu mikro bloglama adresinde hedef kitle ile hızlı bir biçimde etkileşim kurabilir ve blog adresinizi büyütmek için onlardan destek alabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlama Nedir?

Sosyal medya pazarlama, firmaların sosyal ağları kullanarak gerçekleştirdikleri tanıtım çalışmalarının bütününü kapsamaktadır. Facebook, Twitter ve YouTube üzerinden yapılan çalışmalarda hedef potansiyel müşterilerle veya kullanıcılarla etkileşim kurabilmek ve bu sayede marka bilinirliğini yükseltmektir.

Twitter’ın Arama Özelliğini Etkili Biçimde Kullanmak

Birçok arama motoru artık işleri hızlandırmak ve kullanıcıyı en kısa sürede aradığına ulaştırmak için uğraşıyor. Google arama motoru işlevi bakımından bunu gerçekleştirebiliyor. Ancak iş sosyal medya kanallarına geldiğinde arama motorları diğer bilindik arama motorlarının dışında işleyiş gösteriyor. Her birinin kendine özel bir arama motoru veya arama özelliği bulunuyor.

Hashtagleri Daha Verimli Kullanmak

Twitter kendine kolay bir biçimde yer buldu çünkü insanlar Facebook durumlarını arkadaşları dışında kimseyle paylaşamıyordu. Bununla birlikte, geliştiriciler insanların durumlar paylaşmasını ve herkesin bunları görmesini sağlayacak bir projeyi hayata geçirdiler. Bugünlerde ise Twitter hayatımızın bir bölümünü meşgul eder hale dönüştü.