Soru Cevap

Merhaba,

Soru cevap kısmına hoş geldiniz.

Bu kısımda bana iletmek istediğiniz sorularınızı hızlı bir biçimde paylaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yorum kısmına mesajınızı açıklayıcı bir biçimde bırakmaktır.

Not: Küfür, hakaret ve reklam içeren mesajlar otomatik olarak silinecektir.

16 Yorum

 1. Merhaba,
  Otomotiv sektörüne ait bir sitem mevcut.
  1. Site içerisinde yaptığım her açıklama blog oluşturur mu?
  2. Site içerisinde yazdığım açıklamalarda kullandığım kelimeler sitemin üst sıralara çıkmasına etkisi ne olur?
  3. Site otomotiv sektöründe hizmet veriyor , fakat başka sektörde de sitenin popüler olması İçin ne yapmam gerekli?

  Saygılarımla , yardımınız İçin şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Ercan Bey,
   1. Site içerisinde yaptığınız her açıklama blog oluşturmaz. Blog yazıları için biraz daha kapsamlı şeyler yazmalısınız.
   2. Site içerisinde kullandığınız kelimeler sitenizin üst sıralara çıkmasına katkı sağlar ama doğru yerlerde doğru miktarda kullanmak gerekir.
   3. Otomotiv sektörü dışında başka sektörde sitenizin popüler olmasını sağlamak faydadan çok zarar getirir.

 2. Önce sizi tebrik ediyorum Çok güzel bir site yaratmışsınız. Ben 80 Yaşında ihtiyar bir delikanlıyım. TRT nin ilk kurucularındanım. 1972 yılında 12 Mart döneminde ayrıldım ve 40 yıl reklam ve film fotoğraf işleriyle uğraştım. Artık hobi olarak bilgisayar ile uğraşıyorum. Daha sonra size bir iki sorum olacak. Şimdilik iyi çalışmalar ve tahsiller.

 3. Timur bey merhaba,

  Öncelikle https://www.timurdemir.com.tr/podcast-nedir-ve-nasil-calisir/#podcast-kurulumu-icin-gereksinimler içeriğinizdeki kapsamlı ve deaylı anlatımınız için teşekkür ederim. Konu hakkında kapsamlı bir bilginiz olduğunu düşünüp, birkaç soru sormak istiyorum.

  1. Hazırlanan podcastlerin Spotify’da da yayınlanması için bir feed yöntemi var mı? Bu konuda Türkçe bir kaynak bulamadım. Sorumla birlikte ilgili içeriğinize eklemek güzel olacaktır.

  2. Blubrry’e alternatif olarak Spreaker platformunu gördüm. Hiç incelediniz mi? https://www.spreaker.com/podcasting-solution Şurada kendileri bir karşılaştırma da yapmışlar.

  1. Şöyle izah edeyim, belirli bir feed yöntemi yok ancak Blubrry kendine özgü bir feed yönetimi ile sanırım bunu yapabiliyor. Böylece podcastlerin Spotify’da yer alması kolaylaşıyor. Blubrry’e alternatif olarak Spreaker dahil pek çok platform var. Pippa, Fireside, Podigee. Aslında bunların karşılaştırmasını yapacak bir yazı hazırlayabilirim. İyi bir fikir oldu. Teşekkürler.

 4. Merhaba Timur bey ben bir kaç yıldır makale ve şiir tarzında yazılar yazıyorum bir Blog açarak hem başkaları ile paylaşmaya hem de belki bir kazanç sağlar diye düşündüm. Açıkçası nasıl Blog oluşturulur nasıl yürütülür pek anlamam ama macera olsun diye düştük bir işin peşine. Doğruyu söylemek gerekirse maddî olarakta faydası olursa hiçte fena olmaz çünkü ihtiyacım var. Çalışmayı seviyorum yalnız küçük bebeğim olduğu için bırakmıyorum, ee yazmayı da çok seviyorum neden faydalı biseyler olmasın kii. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Kolay gelsin. Teşekkürler

 5. Öncelikle siteyi daha yeni keşfettim. Merak ettiğim ve emin olamadığım bir soru var. Belki başkaları da aynı durumdadır diye düşünüyorum. Maddi durumu olmayan biri ücretsiz olan bir Blog sayfası açtıktan sonra eğer gerekli olan çalışmayı yaparsa ücretsiz hesap ile küçük de olsa ücret kazanabilir mi? Hemen hemen bu konularda hiç bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba Hasan Bey,
   Bu güzel soru için teşekkür ederim. Herkesin merak ettiği sorulardan birini sordunuz. Öncelikle bu sorunun yanıtı ”evet”. Önemli olan istikrar.

 6. Çok teşekkürler. O gün aklımda blog açmak için 2 platform site vardı. Bir tanesinin paket yükseltmeden ücret kazandırmadığına sitenizdeki bir yazı sayesinde kesin olarak emin oldum. Geriye bir seçeneğim kaldı. Ondan da memnun kalıp kalamayacağımı bilemem. Bu yüzden sitenizde ücretsiz paket kullanarak üzerinde emek verildiği takdirde ücret kazandıran platformların listesinin olduğu güncel bir yazı var mıdır? Yoksa bunun hakkında bir yazı yazılabilir mi? Tekrar teşekkürler.

 7. Merhaba Timur bey
  Sizin mevcuttaki bu sayfanız ücretli bir wordpress altyapısı/sitesi midir? Böyle bir siteyi kurmak ve özgün içerik üreterek para kazanmak mümkün müdür? Ne kadar içerikle ne kadar kazanılır ortalama olara? Para konusu sorulduğu için para odaklı bir esnaf muhabbeti izlenimi bırakmasın. Bu tür içerikler üretme ve kalıcı istikrar için önemli motivasyon. Ve birçok kişinin merak ettiği yanıtlar olduğu için cevabınız aydınlatıcı olacaktır. Teşekkürler şimdiden

  1. Merhaba Mustafa Bey,

   Evet blogum wordpress alt yapısı ile oluşturulmuştur. Para kazanmak özgün içerik ve istikrarla mümkündür. Ancak rekabet ortamının yüksek olduğu bir platformda sadece bu ikisi yeterli olmamaktadır. Bu yüzden SEO dediğimiz kavramı iyi bilmeli ve doğru uygulamayız. Ne kadar para kazanırız? Bunun için kesin şu kadar diyemem. Blogu ile ev geçindiren, araba alan hatta ev alanlar olduğu gibi aylık sadece 200-300 ₺ kazanan kişilerde var.

 8. Uzun bir süredir blog açma, siteyi oluşturma, içerik hazırlama gibi konularda Timur Bey den destek alıyorum. Yardımları, ilgisi ve güvenilirliği sayesinde blog sayfam tam da istediğim gibi oldu. Yazılarınızı takip etmeye de her zaman devam edeceğim. Emeklerinizden dolayı size çok çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı