Soru Cevap

Merhaba,

Soru cevap kısmına hoş geldiniz.

Bu kısımda bana iletmek istediğiniz sorularınızı hızlı bir biçimde paylaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yorum kısmına mesajınızı açıklayıcı bir biçimde bırakmaktır.

Not: Küfür, hakaret ve reklam içeren mesajlar otomatik olarak silinecektir.

 1. Ercan diyor ki:

  Merhaba,
  Otomotiv sektörüne ait bir sitem mevcut.
  1. Site içerisinde yaptığım her açıklama blog oluşturur mu?
  2. Site içerisinde yazdığım açıklamalarda kullandığım kelimeler sitemin üst sıralara çıkmasına etkisi ne olur?
  3. Site otomotiv sektöründe hizmet veriyor , fakat başka sektörde de sitenin popüler olması İçin ne yapmam gerekli?

  Saygılarımla , yardımınız İçin şimdiden teşekkürler.

  • Timur Demir diyor ki:

   Merhaba Ercan Bey,
   1. Site içerisinde yaptığınız her açıklama blog oluşturmaz. Blog yazıları için biraz daha kapsamlı şeyler yazmalısınız.
   2. Site içerisinde kullandığınız kelimeler sitenizin üst sıralara çıkmasına katkı sağlar ama doğru yerlerde doğru miktarda kullanmak gerekir.
   3. Otomotiv sektörü dışında başka sektörde sitenizin popüler olmasını sağlamak faydadan çok zarar getirir.

 2. T.Sinan Poyraz diyor ki:

  Önce sizi tebrik ediyorum Çok güzel bir site yaratmışsınız. Ben 80 Yaşında ihtiyar bir delikanlıyım. TRT nin ilk kurucularındanım. 1972 yılında 12 Mart döneminde ayrıldım ve 40 yıl reklam ve film fotoğraf işleriyle uğraştım. Artık hobi olarak bilgisayar ile uğraşıyorum. Daha sonra size bir iki sorum olacak. Şimdilik iyi çalışmalar ve tahsiller.

 3. Caner diyor ki:

  Timur bey merhaba,

  Öncelikle https://www.timurdemir.com.tr/podcast-nedir-ve-nasil-calisir/#podcast-kurulumu-icin-gereksinimler içeriğinizdeki kapsamlı ve deaylı anlatımınız için teşekkür ederim. Konu hakkında kapsamlı bir bilginiz olduğunu düşünüp, birkaç soru sormak istiyorum.

  1. Hazırlanan podcastlerin Spotify’da da yayınlanması için bir feed yöntemi var mı? Bu konuda Türkçe bir kaynak bulamadım. Sorumla birlikte ilgili içeriğinize eklemek güzel olacaktır.

  2. Blubrry’e alternatif olarak Spreaker platformunu gördüm. Hiç incelediniz mi? https://www.spreaker.com/podcasting-solution Şurada kendileri bir karşılaştırma da yapmışlar.

  • Timur Demir diyor ki:

   Şöyle izah edeyim, belirli bir feed yöntemi yok ancak Blubrry kendine özgü bir feed yönetimi ile sanırım bunu yapabiliyor. Böylece podcastlerin Spotify’da yer alması kolaylaşıyor. Blubrry’e alternatif olarak Spreaker dahil pek çok platform var. Pippa, Fireside, Podigee. Aslında bunların karşılaştırmasını yapacak bir yazı hazırlayabilirim. İyi bir fikir oldu. Teşekkürler.

 4. Gülcan diyor ki:

  Merhaba Timur bey ben bir kaç yıldır makale ve şiir tarzında yazılar yazıyorum bir Blog açarak hem başkaları ile paylaşmaya hem de belki bir kazanç sağlar diye düşündüm. Açıkçası nasıl Blog oluşturulur nasıl yürütülür pek anlamam ama macera olsun diye düştük bir işin peşine. Doğruyu söylemek gerekirse maddî olarakta faydası olursa hiçte fena olmaz çünkü ihtiyacım var. Çalışmayı seviyorum yalnız küçük bebeğim olduğu için bırakmıyorum, ee yazmayı da çok seviyorum neden faydalı biseyler olmasın kii. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Kolay gelsin. Teşekkürler

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.