Sevgilinize Çiçek Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir kadına çiçek almak onu en çok mutlu edecek hediyelerin başında gelmektedir. Çiçek hediye edeceğiniz kadın sevgiliniz, kardeşiniz, arkadaşınız veya anneniz olsa bile bu durum değişmez. Çiçekler, kadınlar için bir tür “önem” belirtecidir. Bir kadına onu önemsediğinizi söylemenin en etkili yolu çiçek hediye etmektir.

bursa cicekcilik

Bir kadına çiçek almak istediyseniz karşılaşabileceğiniz en yaygın zorluk hangi çiçeği ve hangi rengi tercih etmeniz gerektiğini bilmemeniz olabilir. Bu konuda üzülmeyin, basit anlatımla size yardımcı olabilecek birkaç ipucu paylaşacağım. Artık çiçek alırken çok daha az düşünecek ve yanlış tercihler yapmayacaksınız.

Romantizm = Gül

Güller, hatta özellikle kırmızı güller romantizmi ve tutkuyu ifade eder. Eğer eşinize veya sevgilinize bir çiçek almak istiyorsanız klasik seçimler arasında yer alan kırmızı gül her zaman doğru tercihler arasında yer alır. Fakat bir kadın “kesinlikle bana kırmızı gül alır” diye düşünüyorsa, onu şaşırtmak isteyebilirsiniz. Bu durumda kırmızının daha farklı tonlarına, örneğin mercan kırmızısına, yönelebilirsiniz. Kadınları şaşırtmak en az bir çiçek hediye etmek kadar etkileyicidir.

Bazı durumlarda ise çiçekleri karıştırarak bir buket oluşturmak doğru tercih olabilir. Lale, dalya çiçeği ve güllerden oluşan bir bukete kadınların büyük bir kısmı hayır diyemez! Bu konuda detaylı bilgileri çiçek alacağınız yere danışarak elde edebilir ve onlardan fikir alabilirsiniz. Çiçek alacağınız yer Bursa Çiçek Galerisi ise onlara danışabilir ve işinizi garantiye alarak çiçek satın alımını gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer taraftan, çiçekler konusunda hangi rengin ne anlama geldiğini iyi biliyor olmalısınız. Bilmiyor musunuz? Üzülmeyin çünkü size bu konuda da yardımcı olacağım.

  • Mor ilk görüşte aşkın sembolüdür.
  • Kırmızı aşkı ve tutkuyu dile getirir.
  • Turuncu arzuyu ifade eder.
  • Sarı ise arkadaşlığın gücünü simgeler.
  • Pembe ise memnuniyetin rengidir.

Mor, kırmızı ve turuncu renkli çiçekleri sevgilinize veya eşinize armağan edebilirsiniz. Sarı renkli çiçekleri ise arkadaşlarınıza hediye alabilirsiniz. Pembe ise kesinlikle annelere verilebilecek çiçeklere yakışan en güzel renktir. Eğer duygularınızı çiçek yoluyla ifade etmek istemiyorsanız çözüm gayet basit. Hepsinin içerisinde yer aldığı bir buket hazırlayın!

Son olarak çiçek alırken ekilmiş olanları tercih etmek iyi bir seçim olabilir. Bunun sebebi, ekilmiş olan çiçeklerin ömrünün çok daha uzun olmasıdır. Bu hediyeler daha kalıcıdır ve hediyeyi alan kişiye kendini farklı hissettirebilir. Bu konuda daha fazla bilgiyi çiçekçilerden alabilirsiniz. Bursa’da yaşayan biriyseniz Bursa Çiçek Galerisi’ne danışabilirsiniz. Bursa çiçekçilik anlamında gelişmiş şehirlerimizden birisi olduğu için bu şehirden örnekler vermek çok daha doğru olacaktır.

Kadınlara kendilerinin özel olduğunu ifade etmek istiyorsanız çiçek almanız duygu ve düşüncelerinizi en etkili biçimde anlatabilmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Onları bir çiçek ile mutlu edebilir ve aranızdaki buz dağını bir çiçek ile eritme fırsatını elde edebilirsiniz.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.