Oyun Oynayarak Stres Atın

Çok sıkıldığınız günlerde kendinizi rahatlatmak için neler yapıyorsunuz? Dizi izlemek, film izlemek veya dışarı çıkıp hava almak artık pek etki etmiyorsa yapabileceğiniz başka şeyler de var. Örneğin, oyun oynamak. Oyun oynadıkça rahatlayabilir ve bir şekilde düşünme ve yaratıcılık becerilerinizi iyileştirebilirsiniz. Üstelik bunun için çok kapsamlı oyunlar oynamanıza gerek yoktur.

Tır park etme oyununu oynayarak vakit geçirebilir ve bu oyuna odaklanarak o an tüm düşüncelerden kurtulabilirsiniz. Aklınızda sadece tırı nasıl park edeceğiniz olur. Farklı park etme yöntemleri denersiniz. Artık önünüzdeki problem ekranda gördüğünüz tırın düzgüne park edilmesidir. Buna çözüm arayabilir ve zamanın nasıl geçtiğini bilmeden stresten kurtulabilirsiniz.

tir park etme oyunu

Kendinize iyilik yapmak istiyorsanız oyun oynayın. Oyun oynayarak stres atın. Çok kapsamlı, uzun yüklemeler gerektiren oyunlara yönelmek zorunda değilsiniz. Sadece size katkı sağlayacak ve bir anlamda dikkatinizi çekecek oyunlar bulmanız yeterlidir. Bu bir insana kıyafet giydirme oyunu olacağı gibi, araba yarışı veya kule savunmaca gibi oyunlardan da oluşabilir. Önemli olan nelerden hoşlandığınızı iyi bilmek ve buna göre hareket etmektir.

Ok oyunu oynamak başlangıçta size çok bir şey kazandırmayacak gibi görünebilir ama gerçekte öyle değildir. Bir oyunun size ne kazandırıp kazandırmayacağını onu derinlemesine analiz ettiğinizde fark edebilirsiniz. Ok oyununda hedefi tutturabilmek için yoğun çaba harcarsınız ve bu çabanın bir sonucu olarak odaklanma becerinizi güçlendirmiş olursunuz. Başlangıçta bu tür bir gelişim göstereceğinize inanıyor muydunuz? Muhtemelen inanmıyordunuz ama artık bu fırsata sahipsiniz.

ok oyunu

Ne tür bir oyun oynadığınız çok önemli değildir. Her oyun insanın düşünme becerisine katkı sağlayabilir. Düşünme becerisini geliştirdiği kadar stresten uzaklaşma ve huzur bulma gibi faydaları da vardır. Dikkat etmeniz gereken durum çok fazla vakit harcamamak ve her şeyi tadında bırakmaktır. Oyun oynamak eğlencelidir, keyiflidir, sizi mutlu edebilir ama aynı zamanda zamanınızı alır. Bunu unutmamalısınız.

Oyun oynarken vaktin nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz. Bunu fark edeceğiniz nokta oyun oynamayı sonlandırıp saate baktığınız an olacaktır. Ne yaparsanız yapın bir şekilde kendinizi kontrol etmeyi ve yeterli miktarda oyun oynayabilmeyi alışkanlık haline getirin. Bu sayede hem sağlığınız hem de işleriniz açısından faydalı bir adım atmış olursunuz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 375 içerik

23 Yaşında Muğla doğumlu olan yazar, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Mühendisliği son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisidir.

İlginizi çekebilir

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Bilgisayara Bağımlılığınızı Azaltacak Durumlar

Dünyanın en güzel şeyini, en kötü şeyi olarak nitelendirmek; kendine hâkim olamayan birinin basit bir davranışıdır sadece. İşin o kısmı bizi ilgilendirmiyor ve bilgisayarınız ile aranızdaki bağı azaltmanızı sağlayacak birkaç

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Film İzlemenin Yeni Adresi: Evrensel Film

Eskiden beri nostaljik bir şekilde dilden dile anlatılan sinema salonlarının muhteşem atmosferini artık sizlerde evinizde yaşamak istemez misiniz? Bu günden sonra artık film biletleriniz artık bizden. Sizlerde evinizde muhteşem bir

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Elektronik Para Birimi Paykasa

Yıllar geçtikçe belirli ürünlerin yavaş yavaş yerini başka ürünlere veya belirli hizmetlerin yerini başka hizmetlere bıraktığını görmekteyiz. Elektronik para birimlerini bu kapsamda düşünmek doğru olabilir. Elektronik para birimi, fiziksel paralara

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yazmak İster Misiniz?