Oyun Oynayarak Stres Atın

Çok sıkıldığınız günlerde kendinizi rahatlatmak için neler yapıyorsunuz? Dizi izlemek, film izlemek veya dışarı çıkıp hava almak artık pek etki etmiyorsa yapabileceğiniz başka şeyler de var. Örneğin, oyun oynamak. Oyun oynadıkça rahatlayabilir ve bir şekilde düşünme ve yaratıcılık becerilerinizi iyileştirebilirsiniz. Üstelik bunun için çok kapsamlı oyunlar oynamanıza gerek yoktur.

Tır park etme oyununu oynayarak vakit geçirebilir ve bu oyuna odaklanarak o an tüm düşüncelerden kurtulabilirsiniz. Aklınızda sadece tırı nasıl park edeceğiniz olur. Farklı park etme yöntemleri denersiniz. Artık önünüzdeki problem ekranda gördüğünüz tırın düzgüne park edilmesidir. Buna çözüm arayabilir ve zamanın nasıl geçtiğini bilmeden stresten kurtulabilirsiniz.

tir park etme oyunu

Kendinize iyilik yapmak istiyorsanız oyun oynayın. Oyun oynayarak stres atın. Çok kapsamlı, uzun yüklemeler gerektiren oyunlara yönelmek zorunda değilsiniz. Sadece size katkı sağlayacak ve bir anlamda dikkatinizi çekecek oyunlar bulmanız yeterlidir. Bu bir insana kıyafet giydirme oyunu olacağı gibi, araba yarışı veya kule savunmaca gibi oyunlardan da oluşabilir. Önemli olan nelerden hoşlandığınızı iyi bilmek ve buna göre hareket etmektir.

Ok oyunu oynamak başlangıçta size çok bir şey kazandırmayacak gibi görünebilir ama gerçekte öyle değildir. Bir oyunun size ne kazandırıp kazandırmayacağını onu derinlemesine analiz ettiğinizde fark edebilirsiniz. Ok oyununda hedefi tutturabilmek için yoğun çaba harcarsınız ve bu çabanın bir sonucu olarak odaklanma becerinizi güçlendirmiş olursunuz. Başlangıçta bu tür bir gelişim göstereceğinize inanıyor muydunuz? Muhtemelen inanmıyordunuz ama artık bu fırsata sahipsiniz.

ok oyunu

Ne tür bir oyun oynadığınız çok önemli değildir. Her oyun insanın düşünme becerisine katkı sağlayabilir. Düşünme becerisini geliştirdiği kadar stresten uzaklaşma ve huzur bulma gibi faydaları da vardır. Dikkat etmeniz gereken durum çok fazla vakit harcamamak ve her şeyi tadında bırakmaktır. Oyun oynamak eğlencelidir, keyiflidir, sizi mutlu edebilir ama aynı zamanda zamanınızı alır. Bunu unutmamalısınız.

Oyun oynarken vaktin nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz. Bunu fark edeceğiniz nokta oyun oynamayı sonlandırıp saate baktığınız an olacaktır. Ne yaparsanız yapın bir şekilde kendinizi kontrol etmeyi ve yeterli miktarda oyun oynayabilmeyi alışkanlık haline getirin. Bu sayede hem sağlığınız hem de işleriniz açısından faydalı bir adım atmış olursunuz.

Yazar hakkında

Timur Demir
Timur Demir 380 içerik

23 Yaşında Muğla doğumlu olan yazar, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Mühendisliği son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisidir.

Yazara ait tüm içerikler →

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Gaziantep’te Vize İşlemleri

Vize, hangi ülkeye gidilmek isteniyorsa o ülkenin ilgili konsolosluk ya da büyükelçiliklerinden alınması gereken izin anlamına gelmektedir. Türkiye, Avrupa Birliği Üye ülkelerinden olmadığından, Avrupa Birliği ülkelerinden herhangi birisine gitmek istiyorsa

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Burun Estetiği Yaptırmanın Faydaları

Birçok kişi estetik yaptırmanın fiziksel güzelliği canlandırmaktan başka bir işe yaramadığını düşünse bile gerçekler bu şekilde olmayabilir. Birincil önceliğin fiziksel güzelliği ön plana çıkartmak olmadığı estetik ameliyatlarında kişinin kendini daha

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Hediye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hediyeyi satın almak kolay ama satın alınacak hediyeye karar vermek zordur. Seçim yapmayı zorlaştıran etkenlerin başında ürün çeşitliliği gelmektedir. Bunu ürün fiyatları takip etmektedir. Tabi bunların hepsi maddi zorluklardır. İş

0 Yorum

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış!

Bu içeriğe ilk yorum yapan sen ol!