Neden GoDaddy Kullanmalısınız?

GoDaddy, dünyanın en çok bilinen alan adı ve sunucu sağlayıcılarından birisidir. Global olarak hizmet veren firmanın genelde en çok konuşulan yönü markasını tanıtmak için kullandığı seksi reklamlardır. Fakat bunun yanında markanın pek çok kişi tarafından tercih sebebi olmasını sağlayan denenler bulunmaktadır. Bu nedenlere göz attığımız zaman GoDaddy kullanma konusunda kendimizi ikna edecek bir şeyler bulabilirsiniz.

godaddy kupon

GoDaddy Kullanmak İçin Nedenler

Bu yazımda aslında hem olumlu hem de olumsuz yanları ele almayı düşündüm ancak sadece pozitif bir pencereden bakmanız açısından kendime göre olumsuz gördüğüm yanlara bu yazıda yer vermeyeceğim. GoDaddy’nin olumsuzluklarını da merak eden okuyucularım olursa ekstra yeni bir yazıda GoDaddy’nin kendimce olumsuz gördüğüm yanlarını kaleme alabilirim. Yorum bölümünden istekte bulunmanız yeterli. Şimdi gelelim GoDaddy’i neden kullanmalıyım? sorusunun cevaplarına:

1. Globallik Avantajı

GoDaddy uluslararası hizmet veren ve çeşitli bölgelerde veri merkezleri olan bir firmadır. Hizmet alırken onu tercih etmenizin en büyük nedeni bu globallik avantajı olabilir. Eğer uluslararası bir site oluşturmak istiyorsanız Türkiye üzerinden satın aldığınız sunucular ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda sizi pek tatmin etmeyebilir. Özellikle yerel veri merkezlerini kullanan firmalardan aldığınız hizmetler doğrultusunda dünyanın bir ucundan bağlanan kişi sitenize erişimde problem yaşayabilir.

Google’ın her geçen gün çıtayı hızlılık konusunda yükseltmesini göz önünde bulundurduğunuz zaman sunucuları daima ayakta kalabilecek bir yerden hizmet almanız gerektiğini kabul etmiş olursunuz. GoDaddy bu açıdan avantajlı bir firmadır. Ona göre rakip olan pek çok yer olduğunu unutmadan, seçim yaparken karşılaşma yoluna gitmeyi ihmal etmemelisiniz.

2. Kayıtta Fiyat Avantajı

GoDaddy için söylenebilecek ilk şeylerden birisi ilk kayıt sırasında size fiyat avantajı sunmasıdır. Genel olarak alan adı ve sunucu bir arada 1 Dolar gibi bir fiyatla karşılaşırsınız. Bu özellikle ufak çaplı siteler, blog adresleri, portföy siteleri için biçilmiş kaftan bir tekliftir. İlk yıl 1 Dolar ödemek, projenin devam edip etmeyeceğine karar vermek için yine benzer kampanyadan yararlanabilirsiniz.

GoDaddy ikinci yıl yenileme yapmak istediğiniz zaman 40 TL civarına hizmetlerinizi yenilemeyi teklif eder. Bunu yerel firmalarla karşılaştırdığınız zaman alan adı ve sunucu konusunda ne kadar tasarruf yaptığınızı görebilirsiniz. Tabi bu tercih sebebi olmayabilir.

3. Kupon Avantajı

Son olarak, GoDaddy denildiğinde akıllara fırsat kuponları gelir. Bu fırsat kuponları almak istediğiniz hizmette indirim uygulatmak için kullanılmaktadırlar. GoDaddy diğer birçok firmaya göre bu konuda çok daha cömerttir. Tabi müşteriyi elinde tutmak istemesi ve yeni müşteriler kazanmak istemesi bunun gerçekleşmesindeki en büyük etkenlerden birisidir.

İndirim kuponu kullanarak GoDaddy hizmetlerinden daha ucuza faydalanabilirsiniz. Bunun yanında GoDaddy’nin pek bilinmeyen birkaç fırsat yönü daha vardır. Örneğin, bir alışveriş yapmak istediğiniz zaman başlangıçta alışverişi tamamlamadan, alışverişten vazgeçmeyi deneyin. Birkaç gün içerisinde GoDaddy’den satın almak istediğiniz hizmetler konusunda indirim konulu bir e-posta gelebilir. Kupon bulamadığınız zaman bunu deneyebilirsiniz.

GoDaddy global olarak hizmet veren bir firmadır. Diğer firmalara göre avantajlı olmasının en büyük yanı sunduğu sayısız fırsatlardır. Bunlardan faydalanmak istiyorsanız, özellikle başlangıç aşamasındaki projeler için GoDaddy’i tercih edebilirsiniz.

GoDaddy’nin çok fazla kullanıcısı olması açısından GoDaddy kupon bulmak gittikçe zorlaşıyor. Çeşitli sitelerde sürekli güncellenen bu kuponlara ulaşabilirsiniz. Benim size tavsiye edeceğim site ise; Saleduck. Bu sitede sürekli güncel ve geçerli olan GoDaddy kuponlarını bulabilirsiniz. Bu fırsatlardan geri kalmamak için ve indirim kuponlarından hemen faydalanmak isterseniz de e-posta aboneliğine üye olarak fırsatları ayağınıza getirebilirsiniz. GoDaddy kuponlarının yanı sıra birçok kategoride çeşitli indirim kuponlarını kolayca bulabileceğiniz kullanışlı bir platform. Merak edenler ise; http://www.saleduck.com.tr/ adresinden siteyi inceleyebilirsiniz.

Yazımı burada sonlandırırken, sizlerinde yazıma eklemek istediğiniz ve bu yazdıklarımdan farklı göremediğim olumlu detaylar var ise yorum bölümünden benimle paylaşabilirsiniz. 

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

 1. Ayhan diyor ki:

  Alan adı alımlarında GoDaddy kullanımının bir Avantajı da istediğiniz uzantıya ulaşabiliyor olmanızdır. Türkiye’deki firmalarda çoğu zaman her uzantı olmuyor.

  Godaddy üzerinden alırsak farklı uzantılar ile kulağa hoş gelen alan adları oluşturabiliriz.

  Ayrıca projelerin ilk yılında uygun fiyatı ile bize yardımcı oluyor.

 2. Mert Atakan Cenikut diyor ki:

  Uzun zaman oldu 3 yıl kadar Godaddy’ye geçiş yaptım. Çok büyük sitelerimi GoDaddy’de barındırıyorum. Hiç bir sorun yaşamadım diyebilirim. Bir kere transfer ederken bir problem yaşadım ondada çok kolay şekilde çözüme ulaştık.

 3. Çağatay Gülümser diyor ki:

  Domaine laf edemem ama hosting hizmeti gerçekten berbat. Benim bulunduğum sunucu mu kötüydü bilemiyorum fakat ben hostingimi değiştirmek zorunda kaldım. Şu an Turhost kullanıyorum ve ikisi arasındaki fark inanılmaz. GoDaddy’e karşı büyük bir ön yargım var ve bu değişecek gibi durmuyor.

 4. Melih diyor ki:

  Godaddy pişmanlıktır. Uzak durun.:)
  Tek bir domain sahibiyseniz vereceğiniz ücret belki size çok koymaz ama birden fazla domaininiz var ise Godaddy ocağınıza incir ağacı diker.
  Name.com tavsiye ederim.

  • Timur Demir diyor ki:

   Merhaba Ömer,
   Godaddy firmasından memnun olanlar kadar sizler gibi memnun olmayanlarda var. Aslında uygun kod bulunduğu zaman gayet avantajlı olabiliyor ancak bazı durumları göz önüne alırsak da tam tersini söylemek mümkün.

 5. Elif diyor ki:

  Godaddy köklü bir firma. Alt yapı olarak oldukça iyiler. Özellikle Türkiye’deki hosting sektörünü düşünecek olursak, avrupa lokasyonlu sunucu tercihlerinde ilk tercih edilen arasında. Genellikle ucuz domain için kullananlar fakat sunucu ve hosting olarak oldukça başarılılar. Yeni transfer ettiğim haber sitesi iyi bir şekilde performans alıyor.

 6. AhmetCan diyor ki:

  Ben ilk domainimi 2007 yılında godaddy firmasından almıştım. O günden beridir de sorunsuz kullanıyorum. Godaddy Auction olayınıda tavsiye ederim bilmeyenler için. Çok güzel domainler düşüyor.

 7. Akif Turan diyor ki:

  Merhaba olumlu yorumlar varsa demişssiniz ama ben yine de bir olumsuz yönünü belirtmek isterim.Teknik destekleri çok kötü, firmaya ulaşmak bazen çok zor olabiliyor.

 8. murat diyor ki:

  selamlar bende site kurmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz nasıl yapabılırım 05382421344 numaram watsaptan bılgılendırırsenız cok sevınırım ?

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.