Müzikten Sonraki En Büyük İcat: Radyo Frekansları

Müziğin size neler hissettirdiğini söylememe gerek yok. Bir Google sayfasına müzik, en popüler müzikler, kral pop top 40, rihanna müzikleri, Hande Yener son klip gibi belirli bir amacı işaretleyen kelimeler yazdığınızda;  müziğin ne demek olduğunu biliyorsunuz demektir.

canli radyo dinle

İpod, mp3 çalar, CD çalar, bilgisayar yada telefon gibi sanal formatların giderek yaygınlaşması; müzik dünyasında radyo zevkini biraz uzaklaştırmış gibi. Bu yüzden, bu yazımızda radyo frekansları ile nasıl hayat bulabileceğinize dair güzel şeylerden bahsedeceğim.

Sabah Programları: Radyoların en güzel yanlarından birisi, sabah enerjisi ile sizi şaşkına çeviren sabah programı sunucularını dinlemektir. Sabah programı sunucuları, en güzel canlı radyo programlarının sahipleridir. Eğlenceli yapıları, bol kahkahalı sohbetleri, genellikle iki kişilik ekipte olmaları, merak uyandırıcı konulardan bahsetmeleri ve diğer şeyleri; onları zevkle dinlemenizi sağlıyor. Sabah mahmurluğu veya yalnızlığı üzerinde olan araç sürücülerinin, en iyi dostları oluyor. Güne enerjik başlamak için neden frekanslarını karıştırmıyorsunuz?

Müzik Programları: Radyoların şu an temel amaçlarından birisi; müzik programları ile dinleyenlerine eşsiz müzik ziyafeti sunmaktadır. Müzik ruhunu sonuna kadar hissetmek isteyenler için tek bir emir cümlesini önermek istiyorum: Boşa gitmesin yolculuk, radyo dinle!

Radyoda çalan müzik programları, daha çok sunucusuz gerçekleşir ve müzikler belirli bir sıraya konmuş şekilde çalınmaya başlar. Bu sizin ruh halinizi kontrol altına sokar ve bunun farkında olmazsınız. Bir de sunuculu müzik programları vardır. Hem sohbet hem de sizin gönderdiğiniz talepler ile müzik çalınır. Daha çok yerel radyolar bunu yaparlar ancak, büyük çaplı radyolara da istek yollayabilirsiniz.

Unutulmuş Müziklerin Diyarı: Radyo, aslında bir fırsat merkezidir. Müzik severlerin uzun yıllardır dinlemediği müzikleri, şans eseri yeniden dinlemesine olanak sağlar. Bu şans, o kadar yüksek bir olasılığa sahiptir ki, bunun için frekansları karıştırmak gerekiyor. Geçmişte dinlediğiniz en sevdiğiniz şarkıyı yada unuttuğunuz bir parçayı, bir gün yeniden duymak sizi sevindirmez mi?

Haber Programları: TV’den seyredilen haberlerin aksine radyo haber programları, daha çok devrim zamanlarının tadını içerir. Sadece düz bir spiker sesinin arkasındaki saf haberleri dinleyebilirsiniz. Bu da daha iyi kavrayabileceğinizi gösteriyor. Ayrıca haber programları, 5 dakikalık kısa süreler içinde sunulur ve tadı ağzınızda kalır.

Keşfedilmemiş Radyolar: Radyo dünyasında Türkiye’nin her yerinde adını duyurmuş bir radyo programı/kanalı vardır. Alem FM, Süper FM gibi benzer kanallar, popüler kanallardır ve çoğu kişi bilir. Ancak çeşitli frekanslarda gizlenmiş olan birçok radyo kanalı daha vardır ve spikerlerin zengin dünyasına girersiniz. Çünkü radyo spikerleri, hazine gibidir ve keşfedilmeyi beklerler. Hayat görünüşünüze en uygun ve sizi en iyi eğlendiren radyo kanallarına sahip spikerleri, frekanslar arasında dolaşarak bulabilirsiniz.

Radyonun saati yoktur: Televizyondaki bir kanalı açtığınızda, belirli bir kompozisyon yoktur. Bazen eğlenceli, bazen siyasi, bazen müzikli, bazen sıkıcı, bazen maceracı programlar görebiliyorsunuz. Ama radyo frekansları öyle değildir. 89.90 frekansına sahip bir radyo, eğer damar şarkılar çalıyorsa; günün hangi saatinde açarsanız açın damar şarkılar çalıyordur. O yüzden, radyoyu nasıl bırakırsanız, öyle bulursunuz. Bu da insanların neden radyo sevdikleri sorusuna bir cevap olabiliyor.

Kısacası, radyonun radyo olmasını sağlayan; sahiplendiğiniz bir frekanstır. O frekansta kalbiniz atar, o frekansta hayat bulursunuz.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.