Müzik Ruhun Gıdasıdır

Müzik dinlemeyi sevmeyen kimse yoktur diye düşünüyorum. Tek farklılık gösteren müzik zevklerimizdir. Yazılarımı hazırlar iken genelde hazırda tuttuğum şarkı listem yazı yazmaya başlayınca arka planda orta şiddetin biraz altında bir sesle çalmaya başlar. Bazılarınız müzik dinlemenin yazı yazarken kafa karıştırıcı olabileceğini düşünebilir. Ben de bu durum tam tersi şeklinde işliyor arkadaşlar 🙂 Yazı yazarken müzik dinlemek, bana ilham kaynağı oluyor.

Bugün sizlere elinde hazır listesi olmayan arkadaşlar için hazırladığım, müzik dinleyebileceğiniz kullanışlı bazı müzik platformlarını tanıtacağım. Daha fazla uzatmadan müzik ruhun gıdasıdır deyip, bu servisleri tanıtmaya başlayayım.

Sound Cloud

Sound Cloud, sunduğu eşsiz imkanlar ile ön plana çıkan bir yayın servisidir. Kullanıcılar kendi oluşturdukları müzikleri paylaşabilirler ve başkalarının oluşturduğu müzikleri dinleyebilirler. Müzik kütüphanesi geniş olan bu servis, tüm temel fonksiyonları sunmaktadır ve bu servisten yararlanmak ücretsizdir.

https://soundcloud.com/reddapple beni de bu profilden takip edebilirsiniz.

 

Spotify

Bir katalog içerisinde 20 milyon farklı seçeneğinizin bulunduğu Spotify, dünyanın en popüler servislerinden birisidir. 320 kbps kalitesinde yayın sunar ve Windows, BlackBerry, iOS ve Android gibi ana platformlardan erişim imkânı bulunmaktadır. Bireysel sanatçılardan albümlere, albümlerden gruplara kadar birçok farklı seçeneğiniz vardır. Çalma listesi oluşturabilir ve diğer imkânlardan faydalanabilirsiniz. Müzik dinleme ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak bu platform isterseniz 9.99 TRY ‘lık ücretle Premium olarak da kullanma şansına sahipsiniz.

Grooveshark

Grooveshark, kullanıcıya geniş müzik listesinden bir şeyler seçme imkanı tanıyan bir diğer müzik servisidir. Bu servisin en kullanışlı özelliği arama ve dinleme biçimidir. Kullanıcılar arkadaşlarının müzik listesini takip edebilir ve hatta ona abone olabilirler. Grooveshark’ın kullanımı ücretsizdir ancak reklamlar yer almaktadır ve daha fazla özellikten faydalanmak istiyorsanız ücret ödemeyi düşünebilirsiniz.

Deezer

Deezer 2006 yılında kurulan ve diğerlerine göre daha yaşlı ve tecrübeli olan bir müzik servisidir. Bu sitenin kataloğunda 30 milyon müzik seçeneği bulunmaktadır ve birçok platformlardan erişebilir bir servistir. Android, BlackBerry, PC ve Windows bu platformlar arasında yer almaktadır. Firma kullanıcılara bir ay için ücretsiz erişim sağlarken daha sonraki dönemlerde erişim 2 saat ile sınırlı kalmaktadır. Deezer, geniş bir kataloğa sahiptir ve tüm temel özellikleri barındırmaktadır. Yükseltmeler için ödeme yaparak sınırları kaldırabilir ve yüksek kaliteye sahip parçaları dinleyebilirsiniz.

Pandora

Müzik kataloğunda yaklaşık olarak bir milyon müzik seçeneği yer alır. Pandora, istenilen parçaları dinlemek isteyenler yerine biraz daha radyo istasyonu görevi görmektedir. Ücretsiz üyelik sahibi kişiler kişiselleştirilmiş 100 radyo istasyonuna sahip olurlar. Pandora 192 kbps kalitesinde yayın yapmaktadır ve birçok şeyi kişiselleştirmek isteyen kişiler için ideal bir servistir.

iHeartRadio

iHeart Radio kullanımı için herhangi bir ücret talep etmeyen nadir müzik servislerinden birisidir. Yaklaşık olarak 18 milyon şarkıya, 4500 sanatçıya ve 1500 canlı radyo istasyonuna erişim imkanı sunmaktadır. Bu uygulama Android, BlackBerry, iOS ve Xbox platformlarında yer almaktadır. iHeart Radio sayesinde kullanıcı arama yapabilir, müzik ihtiyaçlarını kişiselleştirebilir veya özelleştirebilir.

Mixclouds

Mixclouds, uzun olan şarkılara, radyo şovlarına, müzik setlerine erişim imkânı sunmaktadır ve kullanıcıya çalma listesi oluşturma fırsatı tanır. Kullanıcı bunların hepsini bedavaya yapar. Kullanıcılar uygulamayı indirmek için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmazlar ve uygulama Android ve iOS platformlarında yer almaktadır. Bu platforma Türkiye ‘ de engellenmiştir ve şöyle bir yazıyla karşılaşacaksınız ‘’ Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi İstanbul 11. Sulh Ceza Mahkemesi’nın 08.02.2013 tarihli 2013/109 D. İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir ‘’. DNS ayarlarınızla oynayarak siteye erişim sağlayabilirsiniz.

Last.FM

Last.fm, en eski ücretsiz müzik yayınlama servislerinden birisidir. Kataloğu oldukça geniştir, parçalar, albümler, sanatçılar ve daha fazlası yer almaktadır. Firma kullanıcıların dinlediği parçaları takip eder ve onlara kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunur. Bununla birlikte Android, Linux, Windows ve iOS gibi platformlardan erişim imkanı bulunmaktadır. Daha fazla özellikten yararlanmak istiyorsanız aylık 3 Euro gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Sizlerinde arşivlerinizde sakladığınız müzik platformları var ise benimle paylaşabilirsiniz. Hepinize iyi günler diliyorum.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Müzik Ruhun Gıdasıdır” te bir düşünce

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.