Tanıtım Yazıları

Kombi ve Klima Bakım Servisi

Yaz aylarına yavaş yavaş merhaba demeye başlarken aynı zamanda yaza hazır olup olmadığımızı bilmemiz gerekiyor. Yazın kavurucu sıcaklarında bizi serinletmeyi başarabilecek teknolojik aletlerden faydalanmayı düşünebiliriz. Teknolojik aletlerin hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçek ama onların bakımını yapmadığımız zaman bize yardımcı olamayacakları da diğer bir gerçek.

anadolu klima servisi gorsel

Zamanında yaptırılmayan bakım ve kontrol işlemleri nedeniyle klima ve kombi gibi teknolojik aletlerin düzgün çalışmaması söz konusu olabilir. Klimaların bakımını aksattığınız zaman doğru soğutma gerçekleştirememesi veya gereğinden fazla elektrik tüketmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür sorunlarla karşılaşmak yaz aylarının ortasında sıcaklarla boğuşurken pek fazla istemeyeceğiniz bir şeydir. Klimaların bakımını zamanında yaptırmanız bu nedenle önemlidir.

Klima bakımını şansa bırakmadan kaliteli bir firmayla çalışmayı tercih ederek gerçekleştirmelisiniz. Kalitesiz bir firmadan alacağınız servis sonucunda klima bakımını yaptırdığınızı düşünebilirsiniz ama işin ehli olmayan bir firma üstünkörü bir bakım yapacak ve size kısa vadede çözüm sunacaktır. Birkaç gün sonra klimanızın tekrar bakım yapılmadan önceki haline dönmesi söz konusu olabilecektir.

Benzer durum kombiler için de geçerlidir. Yaz aylarında kombiye çok fazla ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz ama yazdan sonra gelecek çetin kış ayları için kombi bakımınızı yaptırmanız gerekmektedir. Evinizin ısınmasını ve sıcak suyun istediğiniz kararda akmasını istiyorsanız mutlaka kombi bakımınızı zamanında gerçekleştirmelisiniz. Yazın kombiye ihtiyaç duymayacağınızı düşünmeyin çünkü sıcak suyu size sağlayan aletler bunlardır. Duş alırken veya bulaşık yıkarken sıcak suya ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız.

Bu tür aletlerin bakımının sadece mevsiminde yapılması gerektiği gibi bir düşünceye de kapılmayın. Hem yaza hem de kışa hazırlıklı olabilmek için bu bakımları aksatmadan gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bakımları kombi servisi ve klima servisi konusunda tecrübeli olan firmalara yaptırarak işinizi garanti altına almalısınız. Çalışacağınız firma kalitesiz olursa sahip olduğunuz kombi ve klimada benzer aksaklıkların yaşanmasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka işinin ehli olan firmalarla çalışma yoluna gitmelisiniz. İşi yarım yapacak değil işini hakkıyla yapacak firmalarla çalışmayı tercih etmelisiniz.

Timur Demir

Merhaba. Ben Timur Demir, 28 Yaşında Muğla'da yaşıyorum. Her zaman Paylaşmayı Misyon, bilgiyi en değerli hazine olarak görmeyi ise Vizyon edindim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Öncelikle bilgilendirici yazı için teşekkürler. Yazınıza ek olarak birkaç konuya değinmek isterim;

  Piyasadaki klima ve kombi bakımı yapan özellikle özel servis adı altındaki merdivenaltı işletmeler klima ve kombi bakımlarını filtrelerin yıkanmasından ibaret olduğunu sanıyorlar.

  Örneğin klima bakımı denince aşağıdaki işlemleri gözardı etmemek gerekir.
  – Cihazın tüm elektrik aksamlarının kontrolü,
  – Gaz kaçağı olup olmadığının kontrolü ve gerekli gazın enjekte edilmesi,
  – İç ve dış ünitelerdeki serpantin denilen bölümün özel klima ilacı ile ilaçlanması,
  – Su tahliye hortumunun kontrolü.

 2. Yasin beyin söylemiş olduğu gibi merdiven altı firmalar çok tehlikeliler o servislerin bilgisizliği dışında sahtekarlıkları da mevcut akşam haberlerine bile çıkanlar oldu hatta kombiyi alıp götürenleri de gördük bunlara ulaşamıyorlar mı diye sorular geliyor. Adamlar sahte numaralar adresler ile işleyişini sürdürüyorlar. Bu sahte servisler Google Adwords aracılığı ile reklam veriyorlar 1 hafta boyunca yapacakları sahtekarlığı yapıp ortadan kayboluyorlar. Lütfen bu servislere karşı uyanık olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı