Kazancınızı Arttıracak Yöntem: Trust Flow Değeri Ve Uygulanışı

Amacını para kazanmak olarak belirleyenler yâda dolaylı yoldan gelir elde etmek isteyen web sitesi sahiplerinin; bilinen belirli ve kendi uyguladığı yöntemler mevcuttur. Çeşitli yollarla kazanılan bu paraların bir süre sonra sona ermemesi için yâda kazanma miktarının yüksek olması için belirli kriterlerin sürekli olarak yüksek olması gerekiyor.

Bu yazıda neler var?

Trustflow Değeri Ve Uygulanışı

Bu kriterlerden birisi; web sitenizin güvenilirlik katsayısıdır. Blog dünyasındaki tanıtım yazısı yada reklam gibi çeşitli para kazanma yöntemleri için genel kriterin; SEO’da da en büyük etkisi olan pagerank ve hit durumu olduğunu biliyorduk ancak bu durum artık tarih oldu. Yeni değeriniz Domain Authority yada Trust Flow gibi güvenilirlik bildiren kriterlerdir. Peki bu Trust Flow değerini sitemiz için yükselterek nasıl daha çok para kazanabiliriz, onu size en baştan anlatmak istiyorum.

Rol yaparak yada içten olarak yazmak

Blog dünyasındaki rakipleriniz arasında önde olmak, inanın kolay bir şey değil. Bunun için genel bir konu yerine belirli bir alana yönelmiş konulara önem vermelisiniz. Misal sadece kitap yada çiçekler üzerine bir blog konuları üretebilirsiniz. Ancak niş bir alanda yazmakta yeterli değil ve yazdıklarınızın; ne tam kişisel ne de tam ansiklopedi tarzında olması gerekiyor. Dili sade tutarak ağızdan çıkmış gibi yazarsanız; daha çok takipçi kazanırsınız. Bu takipçileriniz; sitenizdeki oturum süresini uzatır.(1) İkinci olarak yorum yapma şansını da yükseltmiş olursunuz. Bu şekilde yazılarınızın değeri Google gözünde artar ve yazı kalitesi yüksek olduğu için aramalarda yüksek konumlarda bulunursunuz.(2) İşte tüm bunlar için ya gerçekten sevdiğiniz bir içeriği yazacaksınız, yada canınız istemediğinde dahi rol yaparak bir konu yazacaksınız. Yani kötü yazı yazma hakkınız yok!

Üretirken Tüketin!

Tüketirken üretmek en güzelidir ancak bloğunuzdan sürekli reklam çıkışları yaptığınız zaman; tanıtım yazılarını üretmiş olursunuz. Her bir tanıtım yazısı, sitenizden bir değer kaybetmenize neden oluyor. O yüzden yok olmadan önce kendinize bakım yapmalısınız. Bunun için backlink adı verilen paketler satılıyor veya bir başka siteden link alımı yaparak kendinizde yapabilirsiniz.(3) Ama link almak önemli olan şey değil; kalite satın almak önemli olan şey!

Bir siteden link alırken dikkat etmeniz gereken şey; sitenin sizin sitenize verebileceği faydadır. Sitenin ziyaretçi sayısının yüksek olması yada pagerank değerinin yüksek olması; size daha çok fayda vermez!(4) Link alırken Open Site Explorer üzerinden Domain Authority yada Majestic üzerindeki Trust Flow değerini göz önüne almalısınız.(5) Her iki değer; sitenin Google gözünde ne kadar önemli olduğunu gösterir ve 1-100 arası puanlamaya sahiptir. Link vereceğiniz sitenin bu değerleri, minimum 30 üzerinde olması; size artı sağlayacaktır.

***Aşağıda sizlere Google ve Bing ‘in Trust Flow değerlerinin ekran görüntüsünü paylaşıyorum. (Üstlerine tıklayarak görselleri büyütebilirsiniz)

Kazanmak için iş akışı oluşturun!

Görsele döktüğünüz hiçbir şey, başarılmama tehdidi ile karşı karşıya kalmaz. O yüzden yukarıda cümle sonlarında yazdığım sayılara ait yazılardaki ana fikri; hazırlayacağınız bir excel dosyasında tutun ve adım adım kazanmaya doğru gidin.

  1. Oturum Süresini Arttırmak: Çok çeşitli yöntemleri vardır. Yazılarınızın dili, Türkçe kullanımı, içerik seçimi, yazı içinde geçirdiğiniz bazı bağlayıcı kelime ve kelime grupları yada fikirleriniz, yazı içine atacağınız bir video yada yazı içine resim galerisi koymak. Başlıca yöntemlerle oturum süresini uzatın.
  2. Yorum Yaptırın: Yorum yaptırmaya teşvik etmek için yazı sonların sorular sorun yada yorum yapma alanınızı iyileştirin. Örneğin adını, soyadını yada e-posta adresini girmesi için zorunlu tutmayın. İnsanların zamanı değerli ve size zaman ayırmalarını beklemeyin.
  3. Backlink alın: Başka sitelerden aldığınız kaliteli(!) linklerin sizin sitenizi yükseltmesini sağlayın. İşte Trust Flow değeri; sitenizin kaliteli olduğunu belirten backlink havuzunun doluluk oranını belirtir. Örneğin; 100 puan bir backlink havuzunuz var. Bu havuzu doldurmak için başka sitelerden link almaya çalışıyorsunuz. Trust flow değeri 10 olan kalitesiz 5 siteden link aldığınızda backlink havuzunuzun %20’si doldu diyelim. Ancak Trust Flow değeri 40 olan bir siteden backlink aldığınızda, havuzunuzun %40’ı doldu diyelim. İşte; havuzunuz ne kadar dolarsa; daha çok para kazanırsınız. Siz seçilmez, seçersiniz. Teklifler size gelir. O yüzden 5 site yerine 1 siteden backlink almak için Trust Flow değerlerini kullanın.
  4. Hit sayısı ve backlink: Kesinlikle yüksek hit değerlerine ve yüksek pr değerine sahip bloglara öncelik vermeyin. Sitenin kalitesine bakın.
  5. Trust Flow sorgulama: Link alımı yapacağınız sitelere içerik, dil, şekil ve kalite değerleri ile yargılayın.

Tüm bunları yaptığınızda; kazancınız artarak devam edecektir. İlk zamanlarda 5 liraya verdiğiniz reklamlar; 100 liraya kadar çıkacaktır.

Unutmayın; kalite, çok para değil; müşteri memnuniyetidir 🙂

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.