İş Bulmada Blog Yazarlığının Avantajı

Blog yazarlığı düşünüldüğü gibi bir blog adresi açıp günlük tutmak veya akıllara gelinen her şeyi yazmak anlamına gelmemektedir. Blog yazarlığı yaparak uzman olmak istediğiniz bir alanda kendinizi ispat edebilir, araştırma yöntemlerinizi geliştirebilir ve adınızı duyurabilirsiniz. Blog yazarlığının bu avantajları iş bulma konusunda size fazlasıyla destek olabilmektedir.

is bulmada blog yazarligi

İş ilanlarına göz attığınız zaman insanların sahip olması gereken niteliklerin çok farklı ve kapsamlı olduğunu görürsünüz. Bu nitelikler kendiliğinden ortaya çıkmamaktadır. Örneğin, İstanbul iş ilanları incelendiğinde işverenlerin iş arayanlardan beklentilerinin fazla olduğunu görebilirsiniz. Tecrübe sahibi olmak, belirli yabancı dil bilgisine sahip olmak veya buna benzer nitelikler iş ilanlarının çoğunda yer almaktadır.

Burada blog yazarlığını ilgilendiren husus tecrübe sahibi olmak kısmıdır. Daha önce bir işte çalışmamış olsanız bile blog yazarlığı yaparak ilgili işte tecrübe sahibi olduğunuzu veya nitelikli bir eleman olduğunuzu işverene gösterebilirsiniz. Bu durum çalışılmak istenen sektör ve onun yapısına göre değişiklik gösterebilir ama hizmet sektörü söz konusu olduğunda bu tür bir yaklaşımın geçerli olduğunu düşünebilirsiniz.

Blog yazarlığı ile işin pratik bilgisini edinebilirsiniz ama bu her şeyi yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Muhakkak bir şekilde kabiliyetlerinizi gösterecek fırsatı yaratmalısınız. Kimse durduk yere sahip olduğu kabiliyetleri pratikte kullanamayacak bir kişiye iş vermeyi doğru bulmaz. Kendinizi işverenin yerine koyun ve biraz düşünün. Elinizin altında ücretli veya ücretsiz iş ilanı ver, gelen başvuruları değerlendir ve en kabiliyetli olan kişiyi işe al gibi bir imkan bulunuyor. Bunu değerlendirmek için neler yapardınız?

İşveren olsanız haklı olarak başvuru yapan kişinin geçmişte neler yaptığını gözden geçirirdiniz. Stajını nerede yaptığı, daha önce nerelerde çalıştığı ve çalıştığı yerlerden neler ayrıldığı gibi çeşitli bilgileri bir araya getirip değerlendirme yoluna gidersiniz. Burada blog yazarlığı yapmanın avantajı kendini göstermektedir. Daha önce çok az yerde veya kalite açısından daha düşük bir yerde çalışmış olsanız bile kendinizi ispat etme konusunda blog yazarlığını bir referans olarak gösterebilirsiniz. Yaptıklarınız, düşünceleriniz ve çalışmalarınız blog adresiniz üzerinde yer alacağı için işveren kişi bunları inceleyerek işe bakış açınızı öğrenebilir.

Eğer hayalinizi kurduğunuz işin peşinden koşmak gibi bir niyetiniz varsa blog yazarlığı sizin içi önemli bir merdiven olacaktır. Pazarlama çalışmaları ile çok fazla uğraşmadan, kendinizi anlatacak ve ispat edecek yazılar yazarak bunu başarabilirsiniz ama öncelikle blog yazarlığının temellerini öğrenmelisiniz.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.