iPhone Telefon Modelleri Nelerdir?

Teknolojinin günlük yaşamımızın her saatini ele geçirdiği bir dönemde yaşıyoruz. Bu istila aynı anda teknoloji tüketicilerine birden fazla marka ve sınırsız ürünler arasında seçim yapmak zorunda bırakıyor.. Cep telefonu tüketiminde ilk ayrım bizleri işletim sistemi seçimi yapmaya zorlar. İOS ve Android seçenekleri her ne kadar Windows tabanlı markalara göre daha fazla tercih edilse de Windows tabanlı işletim sistemine sahip GSM oyuncuları pazara tekrar geri dönmektedir. Peki ya işletim sisteminde kararımız İOS ise! Bu durumda Apple ürünlerinin hangisine ihtiyacımız olduğunu ve alım yaparken dikkat etmemiz noktaları inceleyelim.

Öncelikle iPhone ürünlerinin aynı model üzerinde çift seri uygulamasına aşikar bir yapısı olduğunu belirtelim. Apple’ın ve iPhone ailesinin ilk telefonu olan birinci kuşak iPhone  9 Ocak 2007 tarihinde Steve Jobs tarafından duyuruldu. Aile iPhone 3G / iPhone 3GS şeklinde soy ağacına başlamıştır.

iPhone Telefon Modelleri Çıkış Tarihleri

İPhone 4  24 Haziran 2010
İPhone 4S 14 Ekim 2011
İPhone 5 21 Eylül 2012
İPhone 5S 20 Eylül 2013
İPhone 5C 20 Eylül 2013
İPhone 6  9 Eylül 2014
İPhone 6 Plus  9 Eylül 2014
İPhone 7 7 Eylül 2016
İPhone 7 Plus 14 Ekim 2016

Apple, teknoloji zirvesinde kullanıcıların en çok tercih edilen markası olmanın gururunu yaşamakta. Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda hareket eden felsefesi bir çok kriteri benimseyerek, her modeli için alternatif yapısıyla çeşitliliği sağlamıştır. Novabazar.com üzerinden de bulabileceğiniz iPhone modelleri ile kullanabileceğiniz aksesuar üretimiyle ihtiyacınıza cevap vererek günlük yaşamınızı basitleştirebilir. Geliştirilmiş İOS yazılımı tüm modellerde uygulanmış ve model bazlı ekstra özellikle kullanıcının karşısına çıkmıştır. Son zamanlarda teknoloji devi yeni çıkacak modeli için iddialar da bulunmuş olsa da markadan bu yönde herhangi bir açıklama gelmemiştir. Apple’ın önümüzdeki günlerde piyasaya sürmesi beklenen son modeli için tüm teknoloji dünyasının kulağını kabarttığını belirtmekte fayda var.

Hangi iPhone Modelini Almalıyım?

iPhone modelleri arasında bir kıyaslama yapalım dersek eğer öncelikle modellerin kendi içinde arttırılmayan sabit hafıza bazında sınıflandırmamız gerek. Örneğin, kullanım alışkanlıklarınız doğrultusunda 32GB’lık bir hafıza size yeterli geliyorsa bu doğrultuda modelleri filtrelemenizi öneririz. Telefonu günlük yaşamanızda temel fonksiyonlarının dışında kullanmıyorsanız zaten S modelleri sizin için fazlalık olabilir. S ve Plus özellikleri kullanıcılara ekran büyüklüğü, işlemci, ram ve işletim sistemi gibi temel özelliklerde farklılık sunuyor. Modelleri arasında 16GB, 32 GB, 64 GB ve 128 GB gibi hafıza çeşitliliği sunmasının başlıca nedenleri ise kullanıcıların bu modeller arasında ciddi alış oranlarına sahip olmaları gösterilebilir.

10. yılında piyasaya çıkacak olan ürün ile ilgili merakla beklenen konulardan bir tanesi de isim! Bakalım Apple son amiral gemisi ürününe yeni isim verecek mi yoksa standardını bozmadan mı devam edecek? Daha önceki iPhone ürünlerindeki isim standardı konusunda geçmişte izlediği yolu izler mi bilinmez. Tahminimce S ve Plus isim modellemesini bozmadan fark yaratacak diğer özelliklerle iPhone serisindeki satış hedefine kolayca ulaşacaktır. Onlar hedeflerine ulaşırken siz de iPhone modellerine Novabazar.com üzerinden ulaşabilir kendiniz için seçtiğiniz uygun fiyatlı bir telefon alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Timur Demir
Timur Demir 385 içerik

23 Yaşında Muğla doğumlu olan yazar, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Mühendisliği son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisidir.

Yazara ait tüm içerikler →

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Karo Halı Satın Alma Rehberi

Karo halılar bir evin veya ofisin dekorasyonunu sağlama konusunda kullanışlı halı türleridir. Çeşitli stil ve türlerde oldukları için kullanım kolaylığına sahiptirler. Her ne kadar herkes karo halıların görünüşünden hoşlanmasa bile

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Halı Temizlemede Kullanılabilecek En İşe Yarar 10 İpucu

Halı temizliği konusunda elinizden gelenin fazlasını yapsanız bile halınız elinizden dökülenlerden, düşenlerden veya etraftaki tozlardan etkilenerek kirlenmeye devam edecektir. Halı temizliği rutin bir iş olsa bile her seferinde halılarınızı daha

Tanıtım Yazıları 1 Yorum

Düşen Otel Fiyatları Yerli Turistlerin İlgisini Yurtiçine Yönlendirecek

Terör olaylarının etkisi ile kış sezonunda beklediğini bulamayan otelcilerin yaz sezonunda otel fiyatlarını düşüreceği konuşuluyor. Bu durumun en çok yerli turistlerin yüzünü güldürmesi ve tatilcilerin yaz sezonu için gözlerini yurtiçine

0 Yorum

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış!

Bu içeriğe ilk yorum yapan sen ol!