İlk Günden Blog Adresinizden Para Kazanmayı Düşünmeli Misiniz?

blog adresinizden para kazanmak

Blog üzerinden para kazanmak daima ilgi çekici olmuştur. Bununla birlikte her bir blog yazarı yoğun çalışmaları bir miktar paraya dönüştürmeyi düşünmeye başlar ve yaptıklarının karşılığını almak ister.

Bu son derece doğru ve doğaldır. Herkes yaptığı yatırımdan bir getiri bekler. Hatta işe bir tür memnuniyet duyma yaklaşımıyla başlamış olsa bile.

Ancak cevaplanması gereken büyük bir soru vardır. İlk günden itibaren blog adresinizden paraya kazanmaya başlamalı mısınız? Yoksa bir süre bekleyip, bir kitle oluşturduktan sonra mı bu yola girmelisiniz?

En Etkili Cevap

Para kazanmaya başlamalı mısınız? Bu sorunun cevabı tek kelimeyle evet olmalıdır. Yani ilk günden itibaren blog adresinizden para kazanmaya çalışmalısınız.

Peki neden? Neden bu sorunun cevabı evet olmalı?

Para Kazanamayan Blog Adresleri Düşüşe Geçerler

Bu maalesef engellenemeyen bir gerçektir. Tutku ve irade sınırsız bir kaynak değildir. Hangi projeyi sürdürüyor olursanız olun sonuç olarak bir süre sonra benzininiz bitecektir.

Bazı insanlarda bu çok hızlı bir biçimde ortaya çıkar. Bazıları için birkaç yıl alabilir ancak sonuç olarak herkes elbet bir kez “Artık bunu yapamam.” der.

Eğer gerçekten para kazanıyorsanız ve bu sizin yaşantınıza önemli bir katkı sağlıyorsa, bu durumda bazı zorluklarla baş edebilmek için geçerli nedene sahip olursunuz, motivasyonunuzu tekrar sağlayabilir ve uzun bir süre daha blog adresinize ilgi göstermeyi sürdürürsünüz.

Ancak para kazanmak zorlu bir başlangıçtır ve hepimiz bu zorlu başlangıcı yaşarız.

Başlangıçta Pek Bir Şey Kazanamayabilirsiniz

Bu bir gerçektir. Bugün yeni bir blog adresi açıyorsanız hangi para kazanma yöntemini kullanıyorsanız kullanır yarın akşama kadar hatta ay sonuna kadar çok fazla bir şey kazanamazsınız.

Bu nedenle başlangıçta yaşadığınız bu zorluk ile kolayca vazgeçebilirsiniz ve bu sizin gelecekte yapacaklarınızı etkileyecektir. AdSense istatistiklerinize ilk kez göz attığınız zaman moraliniz bozulabilir.

İlk gün elde edeceğiniz kazanımlar uzun soluklu bir sürecin ilk meyveleridir. Zaman içerisinde bazı şeyler gelişim gösterecektir. Bu bir sabır oyunudur.

Kitlenizi Kullanarak Para Kazanmaya Çalışmak

Bir süre sonra blog adreslerinden para kazanmaya çalışan blog yazarları genellikle bazı ters tepkilerle karşılaşırlar. Ters tepkinin boyutu kitlenin durumuna, sektöre ve diğer faktörlere göre değişiklik göstermektedir.

Ne olursa olsun kitlenizin bir bölümü reklamları veya diğer para kazanma yöntemlerini gördüğü zaman mutsuz olacaktır. Bu durum oldukça doğaldır.

Bunu düşünecek olursanız ilk günden itibaren para kazanma yöntemlerinden bazılarını denerseniz kitlenizin buna alışık olacaktır. Bu sayede gelecekte oluşabilecek ters tepkilerin boyutunu düşürebilirsiniz.

Bir Miktar Deneyim Kazanırsınız

Blog adresinizden para kazanmak gerçekleştirilmesi zor bir görevdir. Kayda değer bir miktar kazanmak gerçekten zordur.

Doğru çözümler bulabilmek zaman alır. Tüm blog adreslerinde çalışabilecek ve en iyi olarak nitelendirilebilecek bir yöntem bulunmamaktadır. Bazıları AdSense üzerinden para kazanmaya çalışır, bazıları ortaklık programlarını dener. Bunun gibi daha birçok yöntem bulunmaktadır.

Farklı yaklaşımları denemeden ve bir miktar tecrübeye sahip olmadan hangi yöntemin sizin için en iyisi olduğunu bulmanız imkansızdır.

İlk reklamlarınız ile elde edeceğiniz tecrübeler bir süre sonra işinize yarayacak büyük bir değer haline dönüşürler.

Bu nedenle erkenden işe koyulmalı ve hangi para kazanma yönteminin sizin için işe yaradığını tespit etmelisiniz.

Kitle Oluşturmakta Daha İyi Yerlere Gelirsiniz

Bir hobi olarak kişisel bir blog yönetebilirsiniz. Bu durumda büyüme gibi bir kaygınız olmaz. Ancak para kazanmaya başladığınız zaman kitle oluşturmak oldukça önemli bir yere sahip olur.

Blog sektöründe bu bir sır değildir. Büyük kitleler büyük kazanımlar anlamına gelmektedir. Bu nedenle blog yazarları her şeyi öğrenmeye ve tüm popüler yöntemleri gerçekleştirmeye çalışırlar.

Bu yöntemler size büyüme ve kendinizi geliştirme fırsatı sunarlar. Peki, sizin kitleniz olan insanlar için durum nedir? Onlar bu avantajlardan yararlanmayacaklar mı? Elbette, siz ne kadar iyi olursanız, onların elde edeceği bilgiler de bir o kadar iyi olacaktır.

Blog Adresinizden Para Kazanmanın Karanlık Tarafıyla Mücadele Etmeyi Öğrenmelisiniz

Blog adresinizden para kazanmaya çalışırken bazı güvenilir olmayan reklamcılar ve SEO uzmanları ile karşılaşabilirsiniz.

Kaliteli iş partnerleri bulmak oldukça zordur. Ancak blog üzerinden para kazanmanın kurallarını iyi biliyorsanız düşük kaliteli iletişimler ile başa çıkmak oldukça kolay olacaktır.

Zamanın değerini, blog adresinizin değerini ve hangi yöntemler ile ne kadar para kazanacağınızı biliyor olursunuz. Örneğin bir kişi size bir reklam türü için belirli bir miktar ödeme yapmayı teklif ediyorsa, teklif edilen değerin iyi olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Yeni Fırsatları Fark Etmeye Başlarsınız

Blog adresinizden para kazanmaya çalışırken, kullanacağınız reklam yöntemleri ile çeşitli yeni fırsatları keşfedebilirsiniz.

Bu tamamen sizin iş düşünce yapınızla ilgilidir ve kendinizi yeni yöntemleri keşfetme konusunda geliştirmiş olursunuz.

Bir blog yazarı olarak aklınızda para kazanmak olduğu sürece çeşitli projelere, ortaklıklara girişebilir ve hatta kendi ürünlerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Çeşitli kaynaklardan ve araçlardan yararlanarak farklı fırsatları kovalamak bugünlerde oldukça basittir ve hata yapma payınız düşüktür.

Hazır Mısınız?

İlk günden itibaren blog adresinizden para kazanmanın neden gerekli ve önemli olduğunu artık anlamış olmalısınız. Elde edeceğiniz tecrübeler ve bilgiler oldukça önemlidir. Bu nedenle blog adresinizden para kazanmaya ilk günden itibaren başlamış olmalısınız.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

  1. Emrah Güngör diyor ki:

    Blog sitesinden ilk günden itibaren para kazanmaya çalışma mantıklı olsa da, amaç bu olmamalı bence. Çünkü bu amaca yönelen çoğu blog yazarı başlangıçta para kazanamayınca maalesef hevesi kaçıyor ve blogtan uzaklaşıyor. Bu işte bence en önemli şey, kişinin blogla ilgilenmekten zevk alması..

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.