Hosting Firması Hangi Özellikleri Taşımalıdır?

Bireyler ve şirketlerin kendi web sitelerini oluşturması, hedef ziyaretçilerle ürün ve fikirlerini paylaşmanın harika bir yoludur. Kurumsal bir web sitesi ile hedeflenen bölgedeki müşterilere daha kolay ulaşabilirken, bireysel web sitesi ile kendi görüş ve düşüncelerinizi arkadaş çevrenizin ötesine uzanan bir kitleye ulaştırabilirsiniz. Web sitesi kurmak ve korumak, özellikle web hosting seçimi söz konusu olduğunda düşündüğünüzden daha zor bir süreç olabilir.

Eğer bu yazıyı okuyorsanız, muhtemelen web sitesi geliştirmek istiyorsunuz. Web sitesi oluşturmak genellikle eğlenceli bir aşama olsa da, barındırma hizmeti söz konusu olduğunda dikkatli karar vermeniz gerekir. Web sitesi barındırma hizmeti tercih ederken bazı hususları dikkate almalı ve hizmet kalitesini ispatlayan web hosting firmaları arasından tercihinizi yapmalısınız. Aynı zamanda kendi web sitesi ihtiyaçlarınıza uygun bir hizmeti paketi seçmeye özen göstermelisiniz.

turkishost 2

Henüz web sitesi oluşturmamış çoğu kişi, ilk defa web sitesi açacağı zaman öncelikle alan adını satın alır. Ancak ertesi gün sitenin yayında olmaması şaşırtabilir. Bu aşamada da web hosting firmaları devreye girer ve kendi sitenizin barınacağı bir web hosting firması seçmeniz gerekir. Ardından site beklentilerinize uygun bir web hosting paketi tercih ederek sitenizin yayın hayatına başlamasını sağlayabilirsiniz.

Web siteniz için barındırma hizmeti tercih ederken, kurumsal, blog ya da kişisel web siteleri için hazırlanan web hosting paketlerinin temel özellikleri ve sunulan bazı ekstra özellikleri dikkatli şekilde irdeleyerek, kararınızı vermelisiniz.

Neyse ki, bireyler ve işletmelerin kullanışlı web sitesi başlatmalarına yardımcı olacak özellikleri ve seçenekleri barındıran, müşteri beklentilerini ve gereksinimlerini karşılayan, her koşulda müşteri memnuniyetini gözeten hosting firmaları mevcuttur.

Aşağıdaki listede, bir hosting şirketinin sitenize sağlaması gereken beş temel özelliği detayları ile paylaştık. “Bir hosting firması nasıl olmalı?” diye merak ediyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Özelleştirilebilir Şablonlar

Bir web sitesine dosya barındırma hizmeti sunmak hosting firmasının en önemli özelliği olmamakla birlikte, bu konuda sunduğu ölçütler tercih sebebi olmaktadır. Rekabetin dışında sitenizi kurmanın en iyi yolu sadece farklı görünmesi değil, güzel bir tasarıma da sahip olmasıdır. İhtiyaçlarınız için doğru düzen ve yerleşimin olması önemlidir ve eğer bir web barındırma firması bunu sağlamıyorsa, başka bir firma tercih edilmelidir.

Güçlü Web Sunucusu

Web hosting şirketleri sitenizin beklediğiniz performansı sağlamasına yardımcı olmak için çeşitli web sunucu türleri sunar. LiteSpeed, birçok web hosting firması için en iyi seçenektir ve kurumsal bir hizmet için LiteSpeed destekleyen bir servis tercih edilebilir. Bu web sunucusu çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir, çünkü sadece özelleştirme seçenekleri sunmakla kalmayıp, aynı zamanda, esneklik,  kullanım kolaylığı ve performans stabilitesi sağlamaktadır.

Web hosting, güçlü sunucu ve istikrarlı ağ bağlantıları ile faaliyet göstermelidir. Daha fazla işlem gücü, bellek kapasitesi, disk depolama ve daha iyi güvenlik özellikleri sağlayan web hosting firması her zaman en ideal seçenek olacaktır.

web hosting

Birden Çok Alan Adı Barındırma

İyi bir web hosting şirketi birden çok alan adı (domain) barındırma hizmetini de müşterilerine sunuyor olmalıdır. Böylelikle yeni site ve alan adı için ayrı plan oluşturmak yerine, tek bir planda bu ihtiyaçları gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenlik

Bu özellik bireysel hosting planlarından daha çok kurumsal işletmelere daha uygundur, ama yine de çok önemli bir husustur. Güvenlik sertifikaları ve güvenli işlemler, yasadışı unsurlardan sitenizi korur ve çevrimiçi alışveriş yaparken de müşterilerinizin güvenini kazanmanızı sağlar.

Teknik Destek

Web sitesi ile ilgili dönem dönem ortaya çıkan sorunlar kaçınılmazdır. Bu sorunları gideren veya bilgi sunmaya hazır, dinamik bir altyapı ve ekibi sahip, 7/24 teknik destek sunan bir web hosting firması tercih etmeniz çok önemlidir. Teknik destek ekibine her an ulaşabilir olmanız, web siteniz ile ilgili sorunların da kısa sürede çözüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Güncel teknik imkanlara sahip kaliteli bir hosting firması, web siteniz için kapsamlı bir teknik destek sunacaktır. En iyi teknik destek telefon, e-posta ve çevrimiçi sohbet gibi çeşitli irtibat seçenekleri ile 7/24 ulaşılabilir özellikte olmalıdır. Bir hosting firmasının düşük fiyat, sınırsız bant genişliği veya sınırsız depolama sunuyor olması, web sitenize kusursuz bir barındırma hizmeti sağlayacakları anlamına gelmez. Web sitesi sahipleri için en etkin ve verimli barındırma hizmeti sunan hosting firmaları arasından seçim yapmaya özen gösterin.

Sonuç olarak, web sitenize ev sahipliği yapacak bir hosting firması seçerken gereken temel özellikleri dikkatli şekilde düşünün ve seçiminizi de bu doğrultuda yapmaya özen gösterin. Özellikle hangi barındırma özelliklerinin sizler için önemli olduğunu tespit edin. Bir hosting firması yukarıda bahsettiğimiz temel özellikleri barındırıyorsa, web sitesi kurulumu ve sonrasında tüm gereksinimlerinizi sorunsuz karşılayacaktır.

Bu doğrulta sizlere turkishost’u önerebilirim. Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda ve fiyat politikanıza göre en uygun kararı verecek olan yine sizsiniz. İnternet sitesine http://www.turkishost.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle Kalın.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.