GTA 5 ve GTA San Andreas Hileleri

Oyun dünyasını yakından takip etmeyenler için Grand Theft Auto serisinin bu dünya içerisinde takip edilen en önemli serilerden birisi olduğunu belirtmek gerekiyor. Grand Theft Auto kısaca ve daha çok bilinen adıyla GTA serisi her yeni oyunda yenilenen yapısı ve hikaye süreciyle oyuncularını memnun etmeyi başarmıştır.

gta san andreas

Yıllardır süregelen başarısının ardında elbette hitap ettiği oyuncu kitlesini memnun etmesi vardır ve bunu başarılı geliştirici Rockstar Games vasıtasıyla gerçekleştirmiştir. Oyuncuların bir kısmı bu seriye hayranken bir kısmı bu seriden tam zıttı biçimde nefret etmektedir. Nefret etme tabiri elbet çok güçlü bir nitelendirmedir ama gerçeği sizden gizleyecek değilim.

Bu algının oluşmasında en büyük etken oyunun çok popüler olması değil yapımcının uyguladığı satış politikasıdır. GTA serisinin yeni oyunları artık PC ile geç buluşmakta ve öncelikle konsolda boy göstermektedir. Bu durum oyuncuların büyük bir bölümünde tepki çekmiştir. Bu tepkinin getirdiği sonuç içe yapımcı firmadan nefret etmek ve hatta oyundan nefret etmek olarak karşılık bulmuştur. Yine de oyuncuların büyük bir bölümünün ilgi odağı olmayı başaran serinin oyunları en çok oynanan oyunlar arasında yer almayı başarmıştır.

Oyunun birçok kişi tarafından sevilmesinin en önemli nedenlerinden birisi ise yapımcı firma tarafından oyuna konulan hilelerdir. Bu hileler oyuncunun bir anda her şeye sahip olabilmesine veya oyunun doğasına ters şeyleri yapabilmesine olanak tanımaktadır. Bunun bir getirisi olarak ise oyuncular kısa süreli bile olsa eğlencenin tadını çıkarabilmekte ve bir şehrin içerisinde ortalığı birbirine katmanın tadını çıkarmaktadır.

GTA Vice City ile önemli ölçüde popüler olan seriyi hileli oynama yaklaşımı GTA San Andreas ile zirve yaptı denilebilir. GTA San Andreas hileleri diğer oyunlarda olduğu gibi oyuncuya birçok farklı imkanı sunmakta ve oyuncunun şehrin patronu gibi ortalıkta dolaşmasına yardımcı olmaktadır. Serinin yeni çıkan oyunununda da durum aynıdır. Oyuncular resmi olan bu hilelere başvurarak şehrin içerisinde dilediğini gerçekleştirebilmektedir. GTA 5 hileleri oyuncuya kazandırdıkları açısından serinin diğer oyunlarından çok farklı değildir.

Grand Theft Auto serisini ister beğenin ister beğenmeyin. Bu oyunu normal oynamanın tadı başka resmi hilelerle oynamanın tadı başkadır. Bir kez olsun denemediyseniz bile deneyebilirsiniz ama oyunun tadını kaçıracak biçimde hileye başvurduğunuz zaman hata yapmış olursunuz çünkü oyunun tüm güzelliğini mahvetmeyi başarmış sayılırsınız.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.