Gaziantep’te Vize İşlemleri

Vize, hangi ülkeye gidilmek isteniyorsa o ülkenin ilgili konsolosluk ya da büyükelçiliklerinden alınması gereken izin anlamına gelmektedir. Türkiye, Avrupa Birliği Üye ülkelerinden olmadığından, Avrupa Birliği ülkelerinden herhangi birisine gitmek istiyorsa o ülkeye ya da üye ülkelerden birinden alınmış geçerli vizesi olması gerekmektedir.

Gaziantep Vize

Ankara ve İstanbul’ da bulunan Konsoloslukların yanı sıra, başvuru sahiplerinin işlerini kolaylaştırmak ve iş yükünü hafifletmek için belirli bölgelere ağırlıklı olarak Schengen üyesi ülkeler için Vize Başvuru Merkezi ofisleri açmıştır. VFS Global; Fransa, İspanya, Hollanda, Yunanistan, Danimarka, Polonya, İsveç olmak üzere bir çok ülkenin başvurularının yapıldığı ofistir. iDATA ise; Almanya ve İtalya’nın Türkiye’de vize başvurularının yapıldığı ofistir.

Gaziantep’te VFS Global ve iDATA Vize Başvuru Merkezi bulunmakta olup; Doğu, Güneydoğu ve Akdeniz Bölgesinin doğu kısmındaki vize başvuru sahiplerini ilgili konsolosluklar bu ofislere yönlendirmektedir. Başvuru sahiplerinin meslek gruplarına ve gidiş amaçlarına göre ülkelerin istedikleri evraklar hemen hemen birbirine yakın olsa da, bazı ek bilgi ve belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belgelerle ilgili bilgi alabileceğiniz en doğru adres iDATA ve VFS Global’ in ilgili sayfaları veya çağrı merkezleri olacaktır. Ancak, bu işe yeterli zamanınız yoksa Vize Danışmanlık Firmaları size yardımcı olacak ve işlemleriniz ile ilgili size detaylı bilgileri verecektir.

Vize başvurunuzu teslim etmeden önce mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Bu randevuları telefon ile arayarak ya da internet sayfası var ise onu kullanarak alabilirsiniz. Evraklarınızı randevu gününe kadar eksiksiz hazırlamanız sizin faydanıza olacaktır, aksi taktirde o gün başvurunuzu teslim ederken çok fazla vakit harcayabilir ya da yetiştiremeyebilirsiniz.

Schengen üyesi ülkelerin yanı sıra, Gaziantep’te İngiltere Vize Başvuru Merkezi olan Teleperformance bulunmakta olup vize başvurularını almaktadır. Randevu almadan önce mutlaka başvurunuzu hazırlamış olmanız gerekmektedir. Zira vize başvuruları online olarak yapılmaktadır.

Unutulmaması ve dikkat edilmesi gereken en önemli konu: hangi vizeye başvuru yapılırsa yapılsın, vize başvurularının olumlu ya da olumsuz sonuçlanacağını kimse bilemez. Size %100 vize garantisi verip bunun karşılığında fazla miktarda para isteyenlere asla itibar etmeyiniz. Yanlış başvuru işlemleri sonrasında Konsolosluk yetkilileri sizin gerçek amacınızı öğrendiği taktirde bir daha hem o ülkeye, hem de diğer ülkelere vize almanız çok daha zorlaşacaktır.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.