Fiziksel Gelişim İçin Oyun Oynamak Oldukça Önemli

Bilgisayar oyunları sadece zaman öldürmek ve boş vakitleri değerlendirmek için bir araç değildir. Aynı zamanda fiziksel gelişim konusunda oldukça önemli rol oynayan motor gelişimi içinde bir hayli fayda sağlayacak olan etmenlerden birisidir.

fiziksel gelisim icin oyun oynamak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki oyun oynamak insanların hem bilişsel hem de fizyolojik yönlerini geliştirmektedir. En mükemmel oyunların yer aldığı oyunsar, sizlere bu konuda kusursuz ve tamamen ücretsiz bir hizmet sunacaktır. Mesela, kız oyunları kategorisinde bulunan makyaj , tasarım, kuaför, macera ve lokanta oyunları, kişinin yaptığı tasarımlar ve işler ile hayal gücünü zorlamasını sağlamaktadır. Böylece ilerleyen süreç içerisinde de günlük yaşamdaki olaylara daha farklı bir bakış açısı kullanarak bakmak kolaylaşacaktır. Erkek oyunları kategorisinde yer alan, araba, savaş ve dövüş oyunları ile onların koruma iç güdülerini ortaya çıkaracak aynı zamanda oyun içerisinde çeşitli taktikler geliştirmesi ile birlikte stratejik konularda yeni ve daha kolay fikirler üretebilmelerini sağlayacaktır.

Tüm bunların yanı sıra ise arkadaşlık, dostluk, ortaklık ve paylaşma duygularının gelişimini sağlamak için, iki ya da daha fazla kişi ile oynanan online oyunlar oldukça yararlı bir seçim olacaktır. Oyunda karşılıklı yapılan yardımlar ve dayanışma, iyi bir insan olmak yönünde tetikleyici duygular kazanmak konusunda en etkili yöntemlerden birisi olarak kendisini gösterecektir. Akabinde ise çocuklarınızın ya da kendinizin hafızalarını kuvvetli bir hale getirmek için zeka oyunları oynamak bir hayli faydalı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Keyifli ve muhteşem dakikalar geçireceğiniz silah oyunları, beceri oyunları, futbol ve çeşitli kız oyunlarını görsellik açısından olsun, hizmet sağlamada kusursuzluk olsun, çeşitli etmenleri göz önünde bulundurarak seçmeli ve bu konuda hassas davranmalısınız. Çünkü oyun oynamak hem güzel vakit geçirmek hem de kişisel gelişime katkı sağlamak demektir.

Bunu en iyi şekilde yapabilmekse elbette ki tercih edilesi bir yöntem olarak kendisini gösterecektir. Bu nedenle Türkiye’nin en nezih sitelerinden birisi olan ve bünyesinde barındırdığı oyunlar ile hem çocuklarınızın hem de sizlerin gelişiminde etkili bir rol üstlenen http://www.oyunsar.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Fiziksel Gelişim İçin Oyun Oynamak Oldukça Önemli” te bir düşünce

  1. Nilly diyor ki:

    Merhaba, siteye girdim. Ancak, gruplandırma olarak “Kız Oyunları” bir de diğer bir sürü grup var. Bana gerçekten bu sınıflandırma çok tuhaf geldi. Kesinlikle ön yargılı değilim :)) Sadece bu tarz sınıflandırmaların garip olduğunu düşünüyorum. Hatta korkunç:))
    Sevgilerimle..

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.