Erkekler, Bir Hediye ve Bir Mesaj

Biraz gariptir. Biraz anlaşılmaz. Biraz yorucu. Biraz seçici. Biraz fazla. Tıpkı biraz kelimelerini kullandığım gibi aslında hediyeler gerçekte konulduğu değerden fazlasıdır. Bir günü mutlu bir anıya dönüştürmek için etkileyicidir. Bir kalp kırıklığını gidermek için iyi bir aracıdır. Bazen kelimelerdir maddiyata yansıyan. Bazen ise anlamlandırılamayan hislerdir.

erkeklere hediye

Birçok kişi kendisine hediye alınmasından olağanüstü derecede memnuniyet duyar. Bu tür insanları mutlu etmek sanıldığından çok daha basittir. Biraz dinleme, biraz takip ve biraz hissiyat ile alınmak istenen hediye kolayca seçilebilir. Erkekler karşı cinslerine hediye aldıklarında bunu sıklıkla yaşarlar. Bir bayanı memnun edebilecek hediyeler çok çeşitlidir. Çeşitliliğin yanında alınan her hediyeyi anlamlandırmak oldukça basittir. O günü akılda tutmak ve o günü özel bir gün ilan etmek her şeyin birer çözümü olabilir.

Erkeklere hediye almak ise tok alıcıya bir ürün satmak gibidir. Erkekleri hediye konusunda memnun etmek basittir ama hislerle bunu tercüme etmek kolay değildir. Erkekler nadiren hediye aldıkları için gelen her hediyeden memnuniyet duymasını bilirler. Fakat her hediye onlar için aynıdır. Bir hediyedir sonuçta. Bir hediyeden fazlası değildir. Nitekim, özel bir hediye almak istediğiniz zaman kırk takla atmak zorunda kalırsınız.

Erkek arkadaşınıza hediye alacaksanız onu anlamlandırmak için çok uğraşmanız gerekebilir. Paraya kıyıp otomobil bile alsanız karşınıza gelecek soru bellidir. “Nereden çıktı şimdi bu?” sorusu ile karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Erkekler hediye beklemezler. Çünkü böyle bir düşünce onlarda alışkanlık haline gelmemiştir. Kadınları düşünecek olursanız ise kırmızı bir gül bile memnuniyeti beraberinde getirir. Çünkü onlar bir şekilde karşı taraftan bir hediye geleceğini düşünürler. Beklentileri vardır. Beklentileri yerine getirildiğinde mutlu olurlar, beklentileri yerine getirilmediğinde ise umutsuzluk ve mutsuzluk ile karşılaşırlar.

Sonuç olarak, bir erkeğe hediye alıyorken çok fazla kafa patlatmanız gerekebilir. İnce düşünmelisiniz. Alacağınız hediyenin mesaj verecek kadar güçlü ve kalıcı olması gerekir. Standart olarak düşünülen kravatlar ve kol düğmeleri bu sebepten ötürü değerli hediyelerdir. Kravat modelleri arasından yapacağınız seçim ve üzerindeki desen ile renk kombinasyonu anlatmak istediğinizi karşı tarafa iletecektir. Kol düğmeleri ise kalıcı ve bir o kadar kullanışlı ürünlerdir. Bir erkeğe hediye olarak herkesin kol düğmesi almayacağı aşikar bir durumdur. Babadan gelecek bir hediye olabileceği gibi kız arkadaştan gelecek anlamlı bir hediye de olabilir.

Her ne tür hediye olursa olsun değişmeyecek tek durum erkeklere alınacak hediyelere bir anlam eklenmesinin zor olmasıdır. Kadınlar bu konuda çok daha avantajlıdır. Onlara aldığınız her hediyeye bir anlam eklemek ile uğraşmak zorunda kalmayabilirsiniz.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.