Tanıtım Yazıları

Duvar Kağıdı Nasıl Kaplanır?

Evinizin odalarından birine duvar kağıdı mı eklemek istiyorsunuz? Bunun için çok endişe etmenize gerek yok çünkü duvar kağıtları kullanımları kolay ev eşyaları arasında yer alır. Yapmanız gereken ev duvar kağıtları arasından modern, nostaljik, klasik renk veya minimal desen gibi bir karara vardıktan sonra birkaç ufak adımda ev duvarlarını hazır hale dönüştürmektir.

Duvar kağıtlarını evinize kendiniz yerleştirebilirsiniz ama bunu yapmak istemiyorsanız farklı şekilde destek almayı düşünebilirsiniz.

ev duvar kagitlari
duvar kağıdı nasıl kaplanır

Adım 1: Odanıza duvar kağıtlarını kendiniz yerleştirmek istiyorsanız yapmanız ilk iş alan ölçümünü yapmaktır. Ne kadar duvar kağıdına ihtiyaç duyacağınızı belirlemelisiniz. Bir not defteri alarak duvarların enini ve boyunu ölçerek ihtiyaç duyacağınız duvar kağıdı miktarını belirleyebilirsiniz. Bunu yaparken kapıları ve pencereleri ölçümlere dahil etmelisiniz. Geriye birçok parça kalacak olsa bile bunlar ileride işinize yarayacaktır.

Adım 2: Odanızı toplayın. Duvarlarda yer alan her türlü aparı kaldırın. Eğer elektrikli bir şeyler varsa öncelikli olarak gücü kesmeyi unutmayın. Çivileri sökün ama bunların izlerini kaybetmeyin. Duvar kağıdını yerleştirdikten sonra onları yerine ekleyerek tekrardan kullanabilirsiniz.

Adım 3: Bu adımda duvarlarınızı hazır hale getirmelisiniz. Duvar kağıtları kirli ve yağlı yüzeylere kolaylıkla yapışmaz. Bu nedenle duvarlarınızı temizleyin. Varsa çukurları kapatmaya çalışın. Duvarları temizlerken su kullanırsanız kurulamayı ihmal etmeyin. Eğer yeni boyanmış bir duvara duvar kağıdı eklemek istiyorsanız astar katı uygulamayı unutmayın. Ayrıca, duvarlarda zaten duvar kağıdı bulunuyorsa ilk olarak bu duvar kağıtlarını sökün. Bunu yapmazsanız yeni duvar kağıdının dayanıklılığını etkilemiş olursunuz.

Adım 4: Odada başlayacağınız noktayı belirleyin. başlamak için en ideal nokta ise odanın en göze çarpmayan noktasıdır. Duvar kağıdını asla orta duvardan uygulamaya başlamayın. İlk olarak göze çarpmayacak bir noktadan başlamaya özen gösterin. Duvar kağıdını uygulama işlemini kendiniz yapacaksanız mutlaka uygulama sırasında iyi bir noktada bekleyerek duvarın uzunluğunu görebilecek ve kontrol edebilmelisiniz.

Adım 5: Ölçümleri yapın, ilk ölçümü tavandan yere doğru gerçekleştirin. Duvar kağıdını yere veya bir masaya serin, desen kısmının üstte kalmasına özen gösterin. Ölçümlerinizi tekrar kontrol edin ve kesimlerde hata yapmamaya özen gösterin.

Bu basit ipuçları almış olduğunu duvar kağıdını evinizin odalarına uygulama konusunda size yardımcı olacaktır. Kullandığınız desen ne olursa olsun bu ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Taş desenli duvar kağıtları veya daha renkli bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Önemli olan malzemenin kalitesi ve duvar kağıdının duvarlara en iyi şekilde uygulanmış olmasıdır.

Timur Demir

Merhaba. Ben Timur Demir, 28 Yaşında Muğla'da yaşıyorum. Her zaman Paylaşmayı Misyon, bilgiyi en değerli hazine olarak görmeyi ise Vizyon edindim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı