Düşen Otel Fiyatları Yerli Turistlerin İlgisini Yurtiçine Yönlendirecek

Terör olaylarının etkisi ile kış sezonunda beklediğini bulamayan otelcilerin yaz sezonunda otel fiyatlarını düşüreceği konuşuluyor. Bu durumun en çok yerli turistlerin yüzünü güldürmesi ve tatilcilerin yaz sezonu için gözlerini yurtiçine çevirmeleri bekleniyor.

otel fiyatlari

Yabancı turistlerden bekledikleri ilgiyi göremeyen otellerin yüzünü yerli turistlere çevirmesi, fiyatların düşmesinde büyük bir etki yaratacağa benziyor. Her yıl artan otel fiyatları sebebiyle yurtdışı tatil seçeneklerini değerlendirmeyi tercih eden yerli turistlerin ise düşen fiyatların da etkisi ile yaz tatilini yurtiçinde geçirmeyi düşünmesi umut ediliyor.

Terör olayları sebebi ile kış sezonunda otellerin yarısından fazlasının boş olması, otelcilerin daha çok yerli turist çekmek için çalışmalar yapmasını zorunlu kılıyor. Pek çok otelin otel fiyat ve hizmetlerinde iyileştirme yapmasının, yerli turistlerin büyük bir bölümünün, bütçesine daha uygun bir tatil yapabilmek için yurtiçine yönlenmesini sağlayacağı düşünülüyor.

Ülke genelinde yaşanan olumsuz durumlar nedeniyle yabancı turistlerin her yıl akın ettiği tatil beldelerinde beklentilerin karşılanamaması üzerine otellerin fiyatlarında düşüş olacağa benziyor. Bu şekilde yerli turistlerin ilgisini çekmeyi umut eden otelcilerin ise gelen rezervasyonlarla yüzünün gülmesi amaçlanıyor.

Yüzünü yurtiçi tatile çeviren yerli turistlerin yanı sıra, her ne kadar Avrupa ülkelerinden geliş gidişler gerilemiş olsa da, bölge ülkelerinden gelen yabancı turistlerin de düşen fiyatlardan memnun olması bekleniyor. Bu memnuniyetin yaz sezonu için gerçekleştirilen erken rezervasyonlar üzerinde kısa sürede etki yapacağı düşünülüyor.

Düşen otel fiyatları sebebi ile tatilini yurtiçinde geçirmek isteyen turistler için yer bulamama sıkıntısı yaşamamak için tatil planlarını erkenden yapmak da önem kazanıyor. Bunun için daha çok seyahat acenteleriyle iletişim halinde olan yerli ve yabancı turistler, erken rezervasyon olanaklarından faydalanmayı tercih edebiliyor.

Her otelin detaylı bilgilerine ve farklı oda seçenekleri için otel fiyat ve hizmet bilgilerine ulaşarak karşılaştırma yapmanıza olanak sağlayan www.otelfiyat.com sayesinde bütçenize uygun otellere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede hangi otelde hangi oda fiyatları var ya da hangi hizmetler sunuluyor gibi konularda tek tek otelleri araştırmak zorunda kalmıyorsunuz. Online seyahat acentesi, size online ve çağrı merkezleri aracılığıyla otel rezervasyonlarınızı gerçekleştirme olanağı sunduğundan, tatil planlarınız için seyahat acentesi ile hemen iletişime geçmeniz yararınıza olacaktır.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Düşen Otel Fiyatları Yerli Turistlerin İlgisini Yurtiçine Yönlendirecek” te bir düşünce

  1. ahmet dal diyor ki:

    Antalya ve cevresine yapilan hizli bir inceleme sonrasinda otellerin cogunun kapali oldugu gorulecektir. Bu oteller ic pazar ile malesef donemez. Ic pazar musterileri temmuz agustos disinda tatile gitme aliskanligi yok. bunu bilen otelcide acmiyor otelini, eskitmeye degmeyecegini biliyor. Enflasyon % 20 olan bir ulkede otelcilerin fiyat indirmesi soz konusu degil derken yuksek sezondan soz ediyoruz. Dusuk sezonlarda fyatlar dusuk zaten ama bizler nisan-mayis eylul ekim aylarinda tatil yapmiyoruz malesef.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.