Doğum Günü Hediyesi Ne Alınır?

Hediye seçmek, ince düşünce isteyen meşakkatli işlerden…  Pek çok kişi için yeni yaş, yeni hayaller, yeni başlangıçlar demek. Doğum günü hediyesi almak istediğiniz biri varsa, aynı zamanlarda hayallerine talipsiniz demektir. Bu sebeple nokta atışı yapmamız mühim diye düşünüyorum. “Ne alırım?” sorusundan ziyade, “Neyi beğenir?” daha doğru olacaktır. Netice itibariyle herkes aynı zevke sahip olmak zorunda değil.

“Öyle bir hediye almalıyım ki, bir ömür unutulmaz bir anı olarak yanında taşısın” diyenlerdenseniz iyi bir analiz yapmanız gerekecek demektir. Ona kendini değerli hissettirmeniz sizi bir adım öne çıkaracaktır. Tabi bu değer ölçütü maddi fiyatının ağırlığı ile ilgili bir durum değil. Maddi ve manevi değerlerin birbiriyle örtüşmesi hediyenizi daha anlamlı kılacaktır. Hem işine yarayabileceği rutin hayatında da kullanabileceği ve ona sizi anımsatacak çok amaçlı bir hediye iki tarafı da mutlu edecektir.

Erkekler için seçimler her zaman daha kolaydır. Sebebine gelirsek, seçeneklerin kısıtlı olması diyebiliriz. Sıralamak istersek; kol düğmesi, saat, kravat, tesbih,  parfüm, yüzük, kalem, kitap okumayı sevenler için kitap da değerlendirilebilir. Kısıtlı seçenekler içinden hediye sahibine uymayan kategorileri çıkardığımızda işimiz biraz daha kolaylaşmış olacak.

dogum gunu hediyesi

Aynı durum bayanlar için de geçerlidir. Tabi bayanlar için bu, biraz daha kabarık bir liste. Çiçekten fulara, takı çeşitlerine, oradan küçük minik ev süslerine, çantaya, belki korunmaya muhtaç ev hayvanlarına derken ipin ucunu bulamayabiliriz. Düşündüğümüzde hediye çeşitlerinin bile sonu gelmeyecek gibi geliyor. Seçenekleri azaltmak vakitten tasarruf olduğu gibi bizi en doğru sonuca ulaştıracaktır.

Tabi ki bu noktadan sonra finali sizin yapmanız gerekecek. Hediyenin yanında artı olarak yapacağınız jestler ise tamamen hayal gücünüze kalmış durumda. Belki renk renk şekerler, özenle hazırlanmış bir paket veya hissiyatınızı özetleyen birkaç kelam farkınızı ortaya koyacaktır.

Doğum günü hediyesi seçiminiz ister sevgiliniz, ister eşiniz, ister anneniz, babanız, kardeşiniz ya da arkadaşınız için olsun hiç fark etmez. En çok dikkat etmeniz gereken nokta sadece özen göstermektir. Özenle seçeceğiniz hediyeniz ile onlara unutulmaz bir doğum günü hediyesi verebilirsiniz.

Sizlere bu zor ama eğlenceli kulvarda başarılar dileriz…

 

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.