Çocuklarınızın Yaratıcılığını Geliştirin

Sorumluluk sahibi bir ebeveyn olarak daima çocuklarınızı düşünmelisiniz. Bu onların sağlık yönünden iyi olabilmelerini kapsadığı kadar kabiliyetlerini ve becerilerini de kapsamaktadır. Bir çocuğun kabiliyet ve becerilerini küçük yaşlarda geliştirmesi konusunda onlara yardımcı olmak ilerleyen zamanlarda çok daha sağlıklı bireyler olabilmelerine destek olmanız anlamına gelmektedir.

Bu gelişim için onlara çok farklı yöntemlerden yararlanma fırsatı sunabilirsiniz. Kitap okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğitici ve öğretici televizyon programlarıyla vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Bunların yanında ise yaratıcılık gerektiren oyunlarla buluşmalarını sağlayabilir ve onlara öğrenmeleri konusunda çok daha fazla seçenek sunabilirsiniz.

cocuklarinizin yaraticiligini gelistirin

Bu noktada çocuklarınızın oynayacakları oyunlar açısından bir ayrım yapmanız gerekebilir. Bu ayrımı cinsiyetçi bir yaklaşımla ortaya koymanız gerekeceğinden biraz garipseyebilirsiniz. Ama erkek çocuklarının oynayacağı oyunlar ile kız çocuklarının oynayacağı oyunlar arasında farklılıklar olacaktır. Çünkü keyif aldıkları oyunlar oldukça farklıdır.

Bir erkek çocuğu araba sürme, futbol, basketbol, dövüş veya aksiyon türü oyunlarla daha iyi vakit geçirebilir. Bu tür oyunlarda yaratıcılığını geliştirmeyi sağlayabilirsiniz. Bir kız çocuğu ise makyaj oyunları, giydirme oyunları gibi çeşitli oyunlarla vakit geçirirken daha mutlu olabilir. Bu tür oyunlarda onların yaratıcılığını geliştirme olasılığınız çok daha fazladır.

Bir insan yaratıcı olmak için çaba gösterecekse mutlu olduğu bir şeyleri yapmaları çok daha doğrudur. Kız çocukları kız oyunları oynayarak, erkek çocukları ise erkek oyunları oynayarak mutlu olabilir. Bu durumda yaratıcı olmalarını sağlayacak en önemli etken mutluluktur. Bunun dışında kabiliyetlerin gelişmesi ise mutluluk arasında doğrudan bir bağlantı kurulabilir. Bu bağlantı kişinin mutluluk duygusu ile bir şeyleri çok daha iyi yapmaya çalışmasıyla ilgilidir.

Eğer çocuğunuzun yaratıcılığını iyileştirmek istiyorsanız onları oyunlarla tanıştırabilirsiniz. Bu oyunlar keyif alacakları ve önemli ölçüde iyi vakit geçirecekleri oyunlar olmalıdır. Doğru kişiye doğru oyunları oynatmalı ve oynadıkları oyunlardan keyif almalarını sağlayarak yaratıcı olmalarına destek olmalısınız. Bu sadece oyunlar için geçerli değildir. Diğer tüm uğraşlar için de geçerli bir durumdur. Bir kişi memnun olmadığı bir şeyi yaparak gelişim gösteremez. Sadece gelişim gösterdiğini düşünür.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 375 içerik

23 Yaşında Muğla doğumlu olan yazar, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Mühendisliği son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisidir.

İlginizi çekebilir

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

İçerik Hazırlayarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak her zaman popüler olmuş bir olgudur. Birçok kişi bu konuda girişim gerçekleştirerek para kazanmayı denemektedir. İnternet üzerinden para kazanmak mümkündür fakat her şey beklenildiği gibi hızlı gelişip,

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Film İzlemenin Yeni Adresi: Evrensel Film

Eskiden beri nostaljik bir şekilde dilden dile anlatılan sinema salonlarının muhteşem atmosferini artık sizlerde evinizde yaşamak istemez misiniz? Bu günden sonra artık film biletleriniz artık bizden. Sizlerde evinizde muhteşem bir

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Tarayıcıdan Oynanabilen En İyi 10 Araba Oyunu

Tarayıcıdan oyun oynamak oyun oynamanın en kestirme yollarından birisidir. Her ne kadar yerini artık mobil cihazlara bırakıyor olsa bile hala birçok kişi bilgisayarında yer alan tarayıcı yardımı ve çeşitli internet

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yazmak İster Misiniz?