Çocuklarınızın Yaratıcılığını Geliştirin

Sorumluluk sahibi bir ebeveyn olarak daima çocuklarınızı düşünmelisiniz. Bu onların sağlık yönünden iyi olabilmelerini kapsadığı kadar kabiliyetlerini ve becerilerini de kapsamaktadır. Bir çocuğun kabiliyet ve becerilerini küçük yaşlarda geliştirmesi konusunda onlara yardımcı olmak ilerleyen zamanlarda çok daha sağlıklı bireyler olabilmelerine destek olmanız anlamına gelmektedir.

Bu gelişim için onlara çok farklı yöntemlerden yararlanma fırsatı sunabilirsiniz. Kitap okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğitici ve öğretici televizyon programlarıyla vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Bunların yanında ise yaratıcılık gerektiren oyunlarla buluşmalarını sağlayabilir ve onlara öğrenmeleri konusunda çok daha fazla seçenek sunabilirsiniz.

cocuklarinizin yaraticiligini gelistirin

Bu noktada çocuklarınızın oynayacakları oyunlar açısından bir ayrım yapmanız gerekebilir. Bu ayrımı cinsiyetçi bir yaklaşımla ortaya koymanız gerekeceğinden biraz garipseyebilirsiniz. Ama erkek çocuklarının oynayacağı oyunlar ile kız çocuklarının oynayacağı oyunlar arasında farklılıklar olacaktır. Çünkü keyif aldıkları oyunlar oldukça farklıdır.

Bir erkek çocuğu araba sürme, futbol, basketbol, dövüş veya aksiyon türü oyunlarla daha iyi vakit geçirebilir. Bu tür oyunlarda yaratıcılığını geliştirmeyi sağlayabilirsiniz. Bir kız çocuğu ise makyaj oyunları, giydirme oyunları gibi çeşitli oyunlarla vakit geçirirken daha mutlu olabilir. Bu tür oyunlarda onların yaratıcılığını geliştirme olasılığınız çok daha fazladır.

Bir insan yaratıcı olmak için çaba gösterecekse mutlu olduğu bir şeyleri yapmaları çok daha doğrudur. Kız çocukları kız oyunları oynayarak, erkek çocukları ise erkek oyunları oynayarak mutlu olabilir. Bu durumda yaratıcı olmalarını sağlayacak en önemli etken mutluluktur. Bunun dışında kabiliyetlerin gelişmesi ise mutluluk arasında doğrudan bir bağlantı kurulabilir. Bu bağlantı kişinin mutluluk duygusu ile bir şeyleri çok daha iyi yapmaya çalışmasıyla ilgilidir.

Eğer çocuğunuzun yaratıcılığını iyileştirmek istiyorsanız onları oyunlarla tanıştırabilirsiniz. Bu oyunlar keyif alacakları ve önemli ölçüde iyi vakit geçirecekleri oyunlar olmalıdır. Doğru kişiye doğru oyunları oynatmalı ve oynadıkları oyunlardan keyif almalarını sağlayarak yaratıcı olmalarına destek olmalısınız. Bu sadece oyunlar için geçerli değildir. Diğer tüm uğraşlar için de geçerli bir durumdur. Bir kişi memnun olmadığı bir şeyi yaparak gelişim gösteremez. Sadece gelişim gösterdiğini düşünür.

Yazar hakkında

Timur Demir
Timur Demir 380 içerik

23 Yaşında Muğla doğumlu olan yazar, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Mühendisliği son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisidir.

Yazara ait tüm içerikler →

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Kırmızı Elbise Seçiminde Püf Noktalar

Dışarı çıkacaksınız ama hangi elbiseyi giyeceğinize bir türlü karar veremediniz mi? Bu durumda dolabınızı biraz daha kurcalamanız gerekebilir. Aksi taktirde hemen elinize bir katalog alıp yeni kıyafetlere bakmaya çalışabilirsiniz. Neler

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Erkekler, Bir Hediye ve Bir Mesaj

Biraz gariptir. Biraz anlaşılmaz. Biraz yorucu. Biraz seçici. Biraz fazla. Tıpkı biraz kelimelerini kullandığım gibi aslında hediyeler gerçekte konulduğu değerden fazlasıdır. Bir günü mutlu bir anıya dönüştürmek için etkileyicidir. Bir

Tanıtım Yazıları 2 Yorum

İngilizce Öğrenmek Neden Önemlidir?

İngilizce öğrenmek isteyen biriyseniz ilk olarak sizi bu dili öğrenmeye itecek nedenleri araştırmaya koyulacak kişilerden birisi olabilirsiniz. Bu durumda sizi ikna edici bilgilerle buluşmalı ve İngilizce öğrenmenin önemini tam olarak

0 Yorum

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış!

Bu içeriğe ilk yorum yapan sen ol!