Boş Zamanlarımın Eğlencesi: Futbol İstatistikleri

Blog adresimi yakından takip ediyorsanız muhtemelen hobilerimin teknolojiyle alakalı olduğunu düşünürsünüz. Kitap okumayı ve futbolla seyirci statüsüyle ilgilenmeyi saymazsak tahminleriniz doğru olabilir. Boş zamanlarımda özellikle futbol maçlarının istatistiklerini ve ilginç verilerini takip etmeye çalışırım.

Büyük bir sektör olan futbol endüstrisi yıllardan bu yana birçok ülkede coşkulu bir biçimde takip edilmekte, birçok ülkede ise ikinci sırada yerini alan bir spor dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya veya İrlanda gibi kültürleri farklılık gösteren ülkelerde birinci sırayı basketbol, Amerikan futbolu veya Rugby almaktadır. Bunun dışında nereye bakarsanız bakın futbolun daima üst sıralarda yer aldığını ve ilgiyle takip edildiğini görürsünüz.

futbol arena

Ben futbol takipçilerinden birisiyim. Desteklediğim bir kulüp ve başarısını yakından takip ettiğim oyuncular var. Bu oyuncuların gelişimlerini takip etmek adına ihtiyacımız olan şey onları sürekli olarak izlemektir. Bunu yapamıyorsanız futbol istatistiklerine bakarsınız ve bir oyuncunun gelişim gösterip göstermediğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Ben istatistiksel verilerin yanında ilginç bilgilere de erişebileceğim Futbol Arena adresini sık sık kullanıyorum. Buradan spor haberlerine erişim sağlama şansını elde ederken aynı zamanda birçok takım veya oyuncu hakkında verilere ulaşarak o hafta takımların neler yaptığını sıkı sıkı takip etmeye çalışıyorum.

Takımlar her gün oynadıkları futbolun üzerine koyarak ilerlerken bu ilerleyişe tanıklık etmek beni mutlu etmektedir. Bir oyuncu görece ufak bir kulüpten büyük bir kulübe transfer olduğunda şaşıranlardan birisi olmamak benim için keyif verici bir duygudur. Sürekli olarak istatistiksel bilgileri takip ettiğiniz için o oyuncunun kaybeden takımda bile olsa iyi bir oyuncu olduğunu anlayabiliyorsunuz. Bunu bir de oyuncuyu maçlarda takip ettiğiniz zaman zihninizdeki düşünceleri pekiştirmiş oluyorsunuz.

Bazı kişilerin İngiltere’de futbol çok hızlı oynanır, fiziksel güç ön plana çıkar demesini bir maç izleyerek kabul edemezsiniz. Ancak maçlar içerisinde gerçekleşen hareketliliği verilerle desteklediğiniz zaman neyin ne olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. İngiltere futbolun hızlı oynandığı bir yerdir demek size bir şey kazandırmayabilir ama birisi bunu söylediğinde onu destekleyecek veya ona karşı çıkabilecek bilgilere sahip olmak sizi memnun edebilir.

Sadece skorlara bakarak bir takımın gelişim gösterdiğini veya bir oyuncunun kazanan takımda yer aldığı için iyi olduğunu düşünmek bana yanlış gelmektedir. Çok daha derinden bu işi incelemeli ve takımların veya oyuncuların aldıkları mesafeyi yakından gözlemlemelisiniz. Skor veya başarı odaklı bir futbol seyircisi değilseniz bundan keyif alacağınızdan eminim.

Tüm bu bahsettiğim konuları http://www.futbolarena.com/ sitesinden takip edebilirsiniz.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Boş Zamanlarımın Eğlencesi: Futbol İstatistikleri” te bir düşünce

  1. Erol diyor ki:

    Futbol Arena takip ettiğim bir site olmakla beraber habercilik yönünde gerçektende muazzam işler yapıyorlar. Futbol ile çok ilgili olduğumdan dolayı her spor müsabakası öncesi veya transferlerin gelişinde özel röportajlarıyla bizlere güzel hizmet vermektedir.
    Başarılarının devamını diliyorum.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.