Blog Yazarları Whatsapp Grubu

Herkese selam,

Başlıkta belirtilen WhatsApp grubunun ne işe yaradığını merak edenlerden olabilirsiniz. Bunu size en kısa ve en net şekilde anlatmaya çalışacağım. Öncelikle bu grubun amacının blog etkileşimlerini artırmak olduğunu bilmelisiniz. Her birimiz bir blog yazarıyız ama çoğu zaman yazılarımıza yorum gelmemesi canımızı sıkan bir durum.

Aslına bakarsanız insanlar daha çok yorum yapılan yazılara ve diğer içeriklere yorum yapma eğilimindedirler. Etkileşim bir blogun çok daha başarılı olmasını sağlayacak en önemli etkenlerden biridir. Bu grubun kuruluş amacı budur. Yapacağımız şey ise oldukça basit: Grupta yer alan herkesin yeni blog yazılarına anlamlı ve değerli yorumlar bırakmak.

Yorumlar ve Blog

Yorumları blogunuz için bir yakıt gibi düşünebilirsiniz. Bloglarda yorumlar sayesinde bilgiler paylaşılmaktadır. Yorum yapmak, kullanıcı ve yazar arasında bir ilişki kurulmasına yol açmaktadır. Bir blog yazınız ne kadar fazla yorum alırsa o bir o kadar popüler olacaktır. Dahası, sadece popülerlik ile ilgili bir durum söz konusu değildir. Bir başkasının yorumunun yer aldığı yazılarınız çok daha fazla yorum çekebilecektir.

Bu grubu oluşturma amacımız ise tam olarak bu. Sadece link almak, blogumuzu tanıtmak veya reklam almak için blog yorumları yapmayacağız. Amacımız grubumuzda yer alan her blog yazarına olabildiğince katkı sağlayacak yorumlar yaparak blogundaki etkileşimi artırmak olacak. Blog yorumları Google için kullanıcılar tarafından oluşturulan içerik kapsamındadır. Bu yüzden doğal olarak içeriğiniz de değer kazanmış olacak.

WhatsApp Grubu Kuralları

  • Gruba katılabilmek için DA/PA değerinizin minimum 10 olması gerekmektedir.
  • Gruba katılabilmek için blogunuzun/bloglarınızın yasal olmayan paylaşımlar içermemesi gerekmektedir.
  • Herhangi bir sebepten ötürü 15 gün boyunca blogunuza içerik girmediğiniz zaman gruptan atılırsınız.
  • Grupta küfür veya hakaret gibi söylemlerde bulunduğunuz zaman gruptan atılırsınız.
  • Sadece bir değil, birden fazla blog için yorum talep edebilirsiniz. Ancak günlük olarak gruptaki her yazarın yorum isteme hakkı 1’dir.
  • Yorum yaparken kullandığınız ismin sürekli değişmemesi gerekir. Amacımız spam oluşturmak veya kullanıcıları kandırmak değildir.
  • Yorum yaparken blog adreslerinizin linkini kullanmamanız gerekmektedir. Amacımız link almak veya reklam yapmak değildir.