Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralama hizmetleri günümüzde oldukça popüler olmaya başladı. Bir şehirden başka bir şehre giden insanlar burada geçirecekleri vakit için araba kiralamayı uygun görebiliyorlar. Kiralanan araç ile şehirde daha rahat gezebiliyorlar ve gitmek istedikleri yerlere gidebiliyorlar. Bazen ise araç kiralarken basit hatalar yapabiliyorlar ve sonucu ek ödemelere kadar ulaşabiliyor.

vivi hava alanı arac kiralama

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken unsurlar konusunda size birkaç bilgi vereceğim. Böylece araç kiralamadan önce en iyi adımı atmış olur ve hizmet aldıktan sonra ek ücretlerden kendinizi korumuş olursunuz.

Örnekler üzerinden gidersek size daha akıldı kalıcı bir anlatım sunabilirim. İstanbul havalimanı araç kiralama için alternatifleri gözden geçirirken iki şeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Hangi havalimanı bölgesinden araç kiralayacağınız ve bulunan araçların fiyatlandırma durumları bu iki unsurdur. Avrupa yakasındaki havalimanından araç kiralayacaksanız kiralama hizmeti alacağınız yerin bu yakada olmasını, Anadolu yakasındaki havalimanı civarından araç kiralayacaksanız aynı durumu gözetmelisiniz.

Atatürk havalimanı araç kiralama konusunda size birçok alternatif sunuyor olabilir. Bu alternatifler arasından Avrupa yakasında olanı tespit etmeli ve seçim alanınızı daraltmaya çalışmalısınız. Bununla birlikte birkaç firma arasından seçim yapmanız gerektiğinde ise kullanıcıların değerlendirmelerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Hizmet almadan önce mutlaka araştırma yapmalısınız.

Aynı durum Sabiha Gökçen havalimanı araç kiralama konusunda da geçerlidir. Anadolu yakasında kalan bu havalimanının civarından araç kiralarken mutlaka bölgesel durumu göz önünde bulundurmalısınız. Hizmet alacağınız firmayı araştırmalı ve seçiminizi ona göre yapmalısınız.

Bölgesel olarak bir ayrım yapılmadan ise dikkat edeceğiniz durumlar ekstra talepler ve bunların ücretlendirilmesi olmalıdır. Bir firma size kampanya yaparak HGS gibi olanakları ücretsiz sunuyorken, bir diğer firma kullandığın kadar öde politikasını uygulayabilir. Bu durumda ödeyeceğiniz miktar artış gösterecektir.

Fiyat dışında dikkat etmeniz gereken durum ise aracı kiralarken baştan aşağı kontrol etmek ve varsa mevcut sağlık durumu raporunu istemenizdir. Aracın sağlam olması ve size sorun çıkarmayacak durumda olması önemlidir. Size durmadan sorun çıkaracak bir aracı satın almanız demek şehrin içerisinde gezerken sıkıntı yaşamanız ve beklentilerinizin karşılanmaması demektir. Bu nedenle mutlaka farlardan lastiklere kadar aracı teslim alıp kiralama sözleşmesini imzalamadan önce baştan aşağı kontrol etmelisiniz.

Araç kiralama hizmetleri gün geçtikçe artış gösterecek gibi görünüyor. Belki aklınızdan geçmiyor olabilir ama aklınızdan geçtiğinde ve bu hizmeti almak istediğinizde bu temel kriterleri göz önünde bulundurmanızı öneririm. Hizmet kalitesi yüksek firmalara yönelmek her zaman en iyi tercihler arasında yer alacaktır.

 

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

  1. Hasan diyor ki:

    Ben Hasan, Ankara havalimanında şubeniz var mı ? Ekonomik dizel araç istiyoruz. Size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası verir misiniz. Teşekkürler

  2. Timur Çamur diyor ki:

    İndirim kodu verirseniz sevinirim, bayramda araba kiralamak istiyorum 3 günlük. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.