Apple iOS 8.1 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu yazıda neler var?

Apple iOS 8.1 Güncellemesi

Apple, iOS 8 işletim sistemi için bir güncelleme yayınladı. iOS 8.1 güncellemesi kalıcı sorunlara hitap ediyor ve Apple Pay için destek getiriyor. Bununla birlikte farklı özellikler için de gelişmeler mevcut.

İnsanları en çok mutlu edecek ekleme elbette Film Rulosu (Camera Roll) özelliğinin tekrar eklenmesi. Apple, iOS 8 ile birlikte bu özelliği kaldırıp “son eklenenler” kısmını oraya eklemişti ancak bu kullanıcıları pek memnun etmemişti.

Apple’a iletilen geri bildirimler arasında en fazla talebin bulunduğu Film Rulosu iOS 8.1 ile geri eklendi.

iOS 8.1, Devamlılık özellikleri sunuyor. Bu özellikler iOS ve OS X cihazlarının birlikte farksız bir biçimde çalışmasını sağlıyor.

iOS 8, iPad veya Mac üzerinden telefon aramalarını yerleştirme ve cevap verme özelliğini içeriyordu. Handoff ise iPhone veya iPad üzerinden bir e-posta veya doküman oluşturmanızı ve Mac cihazınızdan nerede kalmışsınız oradan devam etme şansı sunuyor.

SMS düzeni sayesinde, SMS ve MMS mesajları artık iPad ve Mac üzerinden alınabiliyor ve gönderilebilir. Bununla birlikte Instant Hotspot sayesinde, Mac üzerinden iPhone cihazınızda yer alan kablosuz erişim alanını aktif hale getirebilirsiniz. Böylece, telefonu bulmasanız bile Mac cihazınız aynı alanda olduğu sürece telefonunuzdan veri kullanmaya başlıyor.

Film Rulosu sadece iOS cihazında yer alan fotoğraflara gelen tek güncelleme değil. iOS 8.1 ile birlikte iCloud Photo Library, iCloud üzerinde tüm fotoğrafları ve videoları saklayabilmenizi sağlıyor ve bu medya ögelerine tüm iOS cihazlarından erişebiliyorsunuz. Photo Stream özelliğinin aksine iCloud Photo Library aldığınız resimleri tam çözünürlükte tutabiliyor ve düşük çözünürlükteki versiyonları cihazınıza yerleştiriyor. Bu sayede iPhone ve iPad cihazlarında daha fazla saklama alanına sahip oluyorsunuz.

Eğer cihazlarda tam çözünürlükte olan fotoğraflara ihtiyaç duyuyorsanız iCloud Photo Library özelliğini aktif hale getirmek zorunda değilsiniz.

Binlerce fotoğrafa sahip biriyseniz iCloud size 5GB genişliğinde ücretsiz depolama alanı sunuyor. Daha sonra ise Apple size aylık ödeme ile kullanabileceğiniz daha fazla depolama alanı satıyor.

Apple Pay özelliği sayesinde iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPad Air 2 cihaz sahipleri artık iPhone veya iPad üzerinden çevrimiçi alışveriş yapabilecekler. Visa, MasterCard ve American Express kredi kartları bu serviste kullanılabiliyor ancak destek sunulan bankalar şimdilik Bank of America, Chase, Citi, Wells Fargo ve Capital One.

Apple bu servisini şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma açmış durumda.

Bu güncelleme ile yapılan değişiklikler bu şekilde. Umarız iOS 8.0.1 güncellemesinde yaşanan felaket gibi bir felaket ile yeniden karşı karşıya kalmayız.

Fotoğraflar Apple‘dan alıntıdır.

Son bilgileri asla kaçırmayın!

Blog adresime abone olun, yeni bilgiler, ücretsiz e-kitaplar hemen size ulaşsın.

İlgili Yazılar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Dikkat: Reklam içerikli yorumlarınız onaylanmayacaktır.