2017’de İnternet Kullanımının %75’ini Mobil Cihazlar Oluşturacak

Reuter tarafından yayımlanan bir rapor sonucuna göre 2017’de internet kullanımının %75’i mobil cihazlar tarafından oluşturulacak. Medya satın alma ajansı Zenith’in verilerine göre de bu rakamın çok az altında bir rakamdan bahsediliyor.

mobil-cihazlarin-kullanimi

Görsel Kaynağı: DepositPhotos

Biraz daha ileri giderek 2018 için tahminde bulunan Zenith’e göre, internetteki reklamcılık gelirlerinin %60’ını mobil reklamlar oluşturacak. O zaman kadar mobil reklamcılık için yapılacak harcamaların 134 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu rakam, piyasadaki tüm reklamcılık giderlerinin toplamından daha fazla..

“Reklamcılığa harcanan paraların artık televizyondan dijjital dünyaya kaymasıyla birlikte markalar Facebook, Snapchat ve Google gibi mecralarla kitlelere ulaşmak için birbiriyle yarışıyor. Bu eğilim sebebiyle reklamcılık sektöründeki para medya, eğlence ve iletişim alanlarındaki mobile kayıyor.”

Mobil internet kullanımındaki artışa dikkat çekmek üzere Google son günlerde yaptığı bir çalışmayı paylaştı. Bu çalışmaya göre insanların neredeyse %50’si aramalarını sadece akıllı telefonlar üzerinden yapıyor. Yine Google’ın çalışmasına göre insanlar internete ulaşmak için sadece akıllı telefonlarını kullanıyor ve mobil cihazlarını kullanan kişiler bu cihazlarını masaüstü bilgisayarlarını kullanan kişilerden daha fazla kullanıyor. Çalışmada verilen sayının giderek artış göstermesi de bizler için ciddi bir uyarı.

Bu yazının kaynağı searchenginejournal.com ‘dur.

Yazar hakkında

Timur Demir
Timur Demir 380 içerik

23 Yaşında Muğla doğumlu olan yazar, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Mühendisliği son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisidir.

Yazara ait tüm içerikler →

İlginizi Çekebilecek Yazılar

SEO Haberleri 0 Yorum

Tarihte İlk Kez Mobil İnternet Kullanımı Masaüstünü Geçti

Dün sabah StatCounter’ın basın toplantısında açıkladığı sonuçlara göre tarihte ilk kez mobil ve tabletteki internet kullanımı masaüstü internet kullanımını geçti. 2016 Ekim ayındaki internet kullanımının %51,3’ü mobil ve tablet cihazlar

SEO Uzmanlarının %39’u Önce Teknik SEO’yu Ele Alıyor

Bir SEO denetimi yaptıktan sonra, SEO uzmanları için sıradaki adım önce teknik kısmı ele almaktır. Bunu çok az farkla sayfa-içi SEO takip ediyor. Sayfa-dışı SEO listenin en alt sırasında yer

SEO Haberleri 1 Yorum

AMP Sayfalarına Artık Formlar Eklenebilecek

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) projesi bu hafta artık AMP HTML’de form desteği sağlanacağını açıkladı. Form türleri e-posta alma formundan etkileşimli anketlere, e-ticaret ürün sayfasındaki renk seçeneklerinden karmaşık form çeşitlerine kadar

1 Yorum

  1. Oğulcan Gülcemal
    Kasım 13, 16:21 Yanıtla

    7’den 77’ye herkesin elinde artık telefon var çok normal karşılıyorum artık bu tür haberleri.

Bir Yorum Bırakın