İlginizi çekebilir

Kişisel Yazılar 2 Yorum

İngilizce’den Türkçe’ye Yapılan En Komik Çeviriler

Şimdiye kadar hep Türkçe’den İngilizce’ye çevrilen, çevrilmeye çalışılan ama pek de başarılı olduğu söylenemeyen yazılara güldük. Bunların arasında çay ocağına ‘tea house’ diyenler de vardı, gözlemeyi menüye ‘observing’ şeklinde yazanlar

Kişisel Yazılar 0 Yorum

Bedelli Askerlik: Artıları Ve Eksileri

Kimine göre bir haksızlık, kimine göre bir devletin erkeklere sağladığı bir fayda, kimisine göre eşitsizlik. Kimin hangi açıdan baktığına göre değişen bir kavram olan bedelli askerlik konusu, ortaya çıktığından beri

Kişisel Yazılar 1 Yorum

Yazı Yazarken Odaklanma Problemi Nasıl Çözülür?

Blog yazarlığının temeli yazmaktır desem hata yapmış olmam. Yazı yazmak herkesin yapabileceği bir şey değildir. Büyük becerilere sahip olan insanların çok daha başarılı olmasının elbette belirli püf noktaları vardır.

16 Yorum

 1. Metin Bıyık
  Mart 07, 08:47 Cevapla

  Kaynaklar gerçekten elle tutulur. Cebinden para çıkmadan logo sahibi olmak isteyenler ihtiyaçlarını gidebilirler. Bende bir deneyeyim bakalım neler çıkıyor benim için 😉

 2. Ahmet Cem
  Ağustos 09, 12:47 Cevapla

  logoya benim gibi para vermek istemeyen arkadaşlar için ideal fakat bir süre sonra kaliteli logo gerekiyor. orası da ayrı bir durum.

  • Timur Demir
   Aralık 18, 15:53 Cevapla

   Haklısınız Ahmet Bey. Daha ciddi ve kurumsal projelerde buradaki logolar insanı tatmin etmeyeceğini düşünüyorum. Ancak ilk aşama için kullanışlı siteler.

 3. Ferhat
  Ağustos 26, 00:51 Cevapla

  Site yeni açıldığında logoyla uğraşmaya vakit kalmıyor, Teması, eklentisi, ayarları, Türkçeleştirilmesi vb. sebeplerden dolayı. İşbu sebepler yüzünden 1-2 günlüğüne de olsa logo ihtiyacını bu tarz sitelerden karşılıyoruz doğrudur. Ne kadar doğru tartışılır fakat, Google’a da site ile alakalı bir kaç harf yazılıp görseller kısmından herhangi logo bulup koymuşluğum vardır. (Utanma smileyi :p)

 4. Şahin Akdoğan
  Aralık 09, 23:14 Cevapla

  Timur hocam merhaba, yazı için teşekkürler. Fakat buradaki 5adet logo tasarım sitesi tasarımdandan para almıyorlar. Tasarımı tamamlayıp iş indirme aşamasına gelince hemen kredi kartı ile ödeme sayfasına yönlendiriyorlar. Üstelik 60 usd istiyor bir tanesi yani 180,00 TL. Bu parayı bunların uyduruk tasarımlarına vereceğime kaliteli bir ajansa gidip 150,00 TL ye üstelik profesyonel tasarımcılara logo yaptırabilirsiniz. Tam 2 saat zaman kaybettim bu 5 siteyi tek tek deneyeceğim diye. Sinirlerim bozuldu valla.

  • Timur Demir
   Aralık 10, 08:28 Cevapla

   Şahin Bey merhaba. Yazımın başında zaten dediğiniz noktaları belirttim. Özel bir projesi olan birisi gidip burada logo yapmaz. Ben paravan bloglarımda, adsense için hazırladığım bloglarda kullanıyorum. Hepsi de ücretli değil zaten onları da belirttim. Birçok tanıdığım kişi de bu sitelerin bir kısmını kullanmakta. Hangisini kullanıp kullanmamak da size kalmış bir durum.

 5. Şafak
  Mart 21, 17:01 Cevapla

  Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Ücretsiz bir logo tasarımı yaptırmak isteyen kişiler için harika 🙂

  • Timur Demir
   Mart 21, 17:13 Cevapla

   Teşekkür Şafak Bey. Sizi bionluk’tan mı tanıyorum ben 🙂

 6. Erkan Oruç
  Mart 30, 06:35 Cevapla

  Gerçekten güzel bir araştırma olmuş. Elinize sağlık.

 7. Serdar
  Nisan 07, 10:57 Cevapla

  Benim kendi halinde tamamen şahsi düşünce ve deneyimlerimi yazdığım bir bloğum olduğu için basit ve sade bir logo nasıl yapabilirim diye araştırdım. Logo olarak kullanabileceğiniz çok güzel fontlar var. Bunları bilgisayarınıza indirip ücretsiz Gimp programıyla kolayca logo oluşturabiliyorsunuz. Senin yazıda tanıttığın siteler kadar pratik olmasa da işimi gördü. Görmek isterseniz: http://1.bp.blogspot.com/-RYq2aKRT4Lo/VugAzfkFbAI/AAAAAAAAABY/BzwjB0MirlEEJiFtddGmXX_2QmKIa8uKw/s1600-r/logo.png

 8. Sosyal Blog
  Mayıs 08, 18:08 Cevapla

  Kaliteli bir blog başlangıcı için mutlaka logo hazırlanmalı ve göze hoş gelen logonun bizim kullanıcılar gözündeki yüzümüz olacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle ücretsiz logo yapabileceğiniz siteler sayesinde güçlü başlangıçlar yapabilirsiniz.

 9. Gürkan
  Haziran 17, 11:40 Cevapla

  Teşekkürler. Gerçekten faydalı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık.

  • Timur Demir
   Haziran 20, 07:26 Cevapla

   Merhaba Gürkan,
   Faydalı olabildiysem ne mutlu. Düşünceni benimle paylaştığın için teşekkürler.

 10. Sezer Güven
  Ağustos 18, 11:50 Cevapla

  Sitelerin yapım aşamalarında önemli bir faktörü en azından yükümüzü hafifletebilecek bu araçları paylaştığınız için teşekkürler.

 11. Onur
  Ocak 08, 13:51 Cevapla

  Bana göre logolarımızı kendimiz tasarlamaya çalışmalıyız. Adobe ürünlerini kullanarak ortaya çok güzel şeyler çıkarabiliriz yazı için teşekkürler.

Yorum Yazmak İster Misiniz?