Oyun Oynayarak Stres Atın

Çok sıkıldığınız günlerde kendinizi rahatlatmak için neler yapıyorsunuz? Dizi izlemek, film izlemek veya dışarı çıkıp hava almak artık pek etki etmiyorsa yapabileceğiniz başka şeyler de var. Örneğin, oyun oynamak. Oyun oynadıkça rahatlayabilir ve bir şekilde düşünme ve yaratıcılık becerilerinizi iyileştirebilirsiniz. Üstelik bunun için çok kapsamlı oyunlar oynamanıza gerek yoktur.

Tır park etme oyununu oynayarak vakit geçirebilir ve bu oyuna odaklanarak o an tüm düşüncelerden kurtulabilirsiniz. Aklınızda sadece tırı nasıl park edeceğiniz olur. Farklı park etme yöntemleri denersiniz. Artık önünüzdeki problem ekranda gördüğünüz tırın düzgüne park edilmesidir. Buna çözüm arayabilir ve zamanın nasıl geçtiğini bilmeden stresten kurtulabilirsiniz.

tir park etme oyunu

Kendinize iyilik yapmak istiyorsanız oyun oynayın. Oyun oynayarak stres atın. Çok kapsamlı, uzun yüklemeler gerektiren oyunlara yönelmek zorunda değilsiniz. Sadece size katkı sağlayacak ve bir anlamda dikkatinizi çekecek oyunlar bulmanız yeterlidir. Bu bir insana kıyafet giydirme oyunu olacağı gibi, araba yarışı veya kule savunmaca gibi oyunlardan da oluşabilir. Önemli olan nelerden hoşlandığınızı iyi bilmek ve buna göre hareket etmektir.

Ok oyunu oynamak başlangıçta size çok bir şey kazandırmayacak gibi görünebilir ama gerçekte öyle değildir. Bir oyunun size ne kazandırıp kazandırmayacağını onu derinlemesine analiz ettiğinizde fark edebilirsiniz. Ok oyununda hedefi tutturabilmek için yoğun çaba harcarsınız ve bu çabanın bir sonucu olarak odaklanma becerinizi güçlendirmiş olursunuz. Başlangıçta bu tür bir gelişim göstereceğinize inanıyor muydunuz? Muhtemelen inanmıyordunuz ama artık bu fırsata sahipsiniz.

ok oyunu

Ne tür bir oyun oynadığınız çok önemli değildir. Her oyun insanın düşünme becerisine katkı sağlayabilir. Düşünme becerisini geliştirdiği kadar stresten uzaklaşma ve huzur bulma gibi faydaları da vardır. Dikkat etmeniz gereken durum çok fazla vakit harcamamak ve her şeyi tadında bırakmaktır. Oyun oynamak eğlencelidir, keyiflidir, sizi mutlu edebilir ama aynı zamanda zamanınızı alır. Bunu unutmamalısınız.

Oyun oynarken vaktin nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz. Bunu fark edeceğiniz nokta oyun oynamayı sonlandırıp saate baktığınız an olacaktır. Ne yaparsanız yapın bir şekilde kendinizi kontrol etmeyi ve yeterli miktarda oyun oynayabilmeyi alışkanlık haline getirin. Bu sayede hem sağlığınız hem de işleriniz açısından faydalı bir adım atmış olursunuz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 374 içerik

23 Yaşında Muğla doğumlu olan yazar, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Mühendisliği son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü öğrencisidir.

İlginizi çekebilir

Tanıtım Yazıları 2 Yorum

Kaliteli Hizmetin Adı: Çimen Web Tasarım

Kısa bir süre önce tema değişikliğine gittiğimi çoğunuz biliyordur. Her güzelin bir kusuru olduğu gibi temamı ne kadar sevsem de hız sorunları ile karşı karşıya kaldım. Hem Google Page Speed

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Hipnoterapi: Ruh Sağlığı İçin Faydaları ve Sakıncaları

Hipnoterapi bir tür yönlendirilmiş rahatlama yöntemidir. Yoğun konsantrasyon ve aşırı odaklanma sayesinde kişinin yüksek düzeyde farkında olma yetisine sahip olması sağlanır. Kişi aşırı bir biçimde odaklandığı için etrafında olan bitenden

Tanıtım Yazıları 0 Yorum

Tarayıcıdan Oynanabilen En İyi 10 Araba Oyunu

Tarayıcıdan oyun oynamak oyun oynamanın en kestirme yollarından birisidir. Her ne kadar yerini artık mobil cihazlara bırakıyor olsa bile hala birçok kişi bilgisayarında yer alan tarayıcı yardımı ve çeşitli internet

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış!

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yazmak İster Misiniz?